נתניהו נחת ברוסיה, ייפגש עם פוטין

ראש הממשלה ונשיא רוסיה ייפגשו פעמיים. המטרה: הידוק התיאום הביטחוני בין המדינות כחלק מהמערכה של ישראל נגד התבססות איראן בסוריה.

עדו בן פורת, שליח ערוץ 7 לסוצ׳י , י"ב באלול תשע"ט

נתניהו ופוטין
נתניהו ופוטין
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת בצהריים (שלישי) בעיר סוצ'י ברוסיה, לקראת פגישתו עם הנשיא ולדימיר פוטין ועם שר ההגנה סרגיי שויגו.

מטרת הפגישות היא להדק את מנגנוני התיאום הצבאי בין צה״ל לצבא רוסיה, כחלק ממאמצי ישראל למנוע את ההתבססות האיראנית סביבה.

נתניהו ושר ההגנה שויגו ייפגשו בשעה 16:00 במלון האייט רג'נסי בסוצ׳י וכשעה לאחר מכן יגיע ראש הממשלה למעון ״פלגי בושארוב״ כדי לפגוש את הנשיא פוטין.

בשעה 18:00 הערב ייוועדו שוב נתניהו ופוטין לפגישת עבודה מורחבת במסגרת ארוחת ערב, במעון פלגי בושארוב.

טרם המראתו מנתב״ג אמר נתניהו לעיתונאים המלווים אותו: "זו נסיעה חשובה מאוד בעיתוי הנוכחי. אנחנו פועלים בכמה זירות כדי להבטיח את ביטחון ישראל מול ניסיונות איראן וגרורותיה לתקוף אותנו בזירה הסורית".

"מדובר בזירה מרכזית וחשוב לנו לשמור את חופש הפעולה של צה"ל נגד מטרות איראניות, חיזבאללה ומטרות אחרות. היעד המשותף שאנחנו מסכימים עליו ועוד רחוק מלהיות מושג הוא הוצאת כל הכוחות האיראנים מסוריה".

"הביקור הזה הוא ביקור תקופתי. אני לא מפסיק את הטיפול בביטחון ישראל בגלל הבחירות וגם איראן לא מפסיקה את הניסיונות שלה לפגוע בנו. אני קשוב לצרכים הביטחוניים של ישראל גם בתקופת בחירות", דברי ראש הממשלה.

נתניהו התייחס גם להתנהלות האמריקנית מול איראן. "הנשיא טראמפ הטיל סנקציות קשות על איראן לפני יומיים. אם ארה"ב והנשיא ירצו לשנות את המדיניות שלהם, אני בטוח שהם יעשו את זה במסגרת אותה מדיניות של לחץ ודרישות שונות מאיראן. העברתי את כל המסרים הנדרשים בנושא בצינורות הישירים לנשיא טראמפ וליועציו".

ראש הממשלה נתניהו ופמלייתו צפויים לחזור לישראל עוד הלילה ולנחות בנמל התעופה בן גוריון בלילה שבין חמישי לשישי.