עתירה שנועדה להחליש את הדמוקרטיה

"מטה שומרי הסף" הפועל לשמירה על טוהר הבחירות מטעם הימין הגיב לפנייה לועדת הבחירות בדרישה להוציא צו נגד פעילותו: "עתירה הזויה".

רפאל לוי , י"ג באלול תשע"ט

קלפי
קלפי
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

"מטה שומרי הסף" הפועל לשמירה על טוהר הבחירות מטעם הימין הגיב לפניית עו"ד שחר בן מאיר שפנה לועדת הבחירות בדרישה להוציא צו נגד מיזם גיוס הכספים שנועד לממן אנשים שיעמדו מחוץ לקלפיות וישרו ביטחון לאנשי ועדות הקלפי.

מ"מטה שומרי הסף" מסרו: "מדובר בעתירה הזויה שנועדה להחליש את הדמוקרטיה. מיזם שומרי הסף הוא מיזם א-מפלגתי שאיננו שייך לשום מפלגה והוא נועד כדי לשמור על המשקיפים שנמצאים בקלפיות במגזרים הערבים ולסייע להם ולוועדת הבחירות להביא לתוצאה אמיתית המשקפת את רצון הבוחר".

לדבריהם: "בבחירות האחרונות הצטברו פניות של משקיפים מגוש הימין שסיפרו על תחושות לא נעימות בקלפיות הללו, כעת אנחנו רוצים להגן עליהם ולהעניק להם תחושת ביטחון גם מחוץ לקלפי ובמקום שאיננו סימפטי עבורם. המיזם לא נועד להחליש את הדמוקרטיה אלא לחזק את הדמוקרטיה"

בכירי המיזם שהינם ראשי מועצות מיהודה ושומרון הצהירו כי אין להם שום בעיה להכניס ליישובים ביו"ש תושבי אום אל פאחם, סכנין או מכל מקום אחר ללא הבדל דת גזע ומין כדי שישמרו על טוהר הבחירות.

להשתתפות במיזם לחצו כאן