סמוטריץ' לשגריר בריטניה: פתרון שתי המדינות מסכן את ישראל

שר התחבורה וחבר הקבינט ח"כ בצלאל סמוטריץ' לשגריר בריטניה בישראל ניל וויגאן, "רוב גדול בציבור הישראלי מתנגד לפתרון שתי המדינות".

חזקי ברוך , י"ב באלול תשע"ט

סמוטריץ' בפגישתו עם השגריר הבריטי
סמוטריץ' בפגישתו עם השגריר הבריטי
צילום: דוברות

פגישת היכרות נערכה בצהריים בין שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ובין שגריר בריטניה בישראל, ניל וויגאן.

בפגישה נדונו סוגיות מדיניות ופוליטיות בישראל ובבריטניה וכן חיזוק היחסים הדיפלומטיים בין בריטניה לישראל.

השר סמוטריץ' הציף בפני השגריר סוגיות מגוונות השנויות במחלוקת ביניהם, ובהן המימון המסיבי של ממשלת בריטניה לעמותות פוליטיות בישראל במטרה לשנות את מדיניות הממשלה.

כמו כן, הביע השר מחאה ואכזבה מההתערבות הבוטה של שגרירות בריטניה בבנייה הבלתי חוקית הערבית בשטחי C, ובפרט ובחאן אל אחמר, תוך התעלמות מפסקי הדין של בית המשפט הישראלי ובניגוד לנהוג בין מדינות ידידותיות בהן היחסים מתנהלים בצינורות הדיפלומטיים ולא במימון זר של עמותות פוליטיות.

השגריר חזר על מחויבות מדינתו לחזון שתי מדינות לשני עמים והשר ציין בתגובה שיש רוב עצום בחברה הישראלית המתנגד בתוקף להקמה של מדינת טרור ערבית בין הים לירדן, ולכן זה מהלך חסר סיכוי.

סמוטריץ' ציין כי הוא מציע לממשלת בריטניה לחשב מסלול מחדש ולא לחזור שוב ושוב על טעויות העבר.

השר סמוטריץ׳ הציג בפני השגריר את תכנית ההכרעה שלו ואת חזונו להחלת הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון וקידום חשיבה מחודשת לפתרון הסכסוך הערבי ישראלי.

הפגישה התקיימה באווירה טובה וידידותית, למרות שנאמרו בה דברים ברורים, ועסקה גם במשבר הברקזיט ובהשלכותיו על הסחר הבינלאומי. השניים ברכו על קיום הפגישה וסיכמו שישמר ערוץ פתוח בין הלשכות להמשך דיון פתוח ופורה.