יולדת יודעת מה טוב לה ואנחנו כאן כדי לתת לה הכל

ביקרנו במחלקת היולדות החדשה ב'מעייני הישועה' ופגשנו את המיילדות הראשיות שסיפרו על העבודה היומיומית וההתרגשות הגדולה מכל לידה

בשיתוף 'מעייני הישועה' , י"ב באלול תשע"ט | עודכן: 10:00

מחלקת יולדות במעייני הישועה
מחלקת יולדות במעייני הישועה
צילום: מרכז הרפואי מעייני הישועה

לפרטים נוספים - לחצו כאן

"האווירה פה שמחה ועליזה. זה ששון ושמחה פה. אין מנוחה לרגע", מתמצתת המיילדת ציפי לוריא, אחראית חדר הלידה בבית החולים 'מעייני הישועה' את שגרת יומן של המיילדות בבית החולים.

"זה בית היולדות השלישי בגודלו בארץ. יש לנו קרוב לאלף לידות בחודש. זה חדר לידה מאוד עמוס, אבל יש לנו מספיק חדרים ומספיק צוות כך שהדברים לא מורגשים. יולדת לא מודעת לכך שסביבה יש עוד הרבה יולדות".

על האפשרויות הנתונות בפני היולדות מספרת המיילדת רחלי לנגפלד. לדבריה בפני היולדות פתוחים מסלולים רבים, "יולדת שרוצה לידה טבעית עם מינימום התערבות, עם משככי כאב טבעיים כמו שהייה במים, ישיבה על כדור פיזיו, מסאג'ים ורפלקסולוגיה. אנחנו זוכרים שהחוויה היא של היולדת שהיא זו שיודעת מה טוב לה וכמיילדת אני מכירה את כל השיטות והדרכים ומתאימה את עצמי למה שנכון לכל יולדת".

וגם לאחר הלידה האפשרויות פתוחות בפני היולדת, אם לבחור בהנקה מיידית, אם היולדת זקוקה לעזרה ולשם כך למיילדות יש את הידע והיכולת לסייע, אם כי "בית החולים מעודד הנקה".

לוריא מציינת בדבריה כי היולדות זוכות לשלושה לילות בבית החולים על מנת לאפשר להן את המנוחה המלאה לה הן נזקקות לפני החזרה לשגרת הבית.

"זה אחד מבתי החולים היחידים שהאוכלוסיה שיולדת בו היא דתית-חרדית לגווניה השונים. בשבת מי שנשאר כאן יש לנו חדרים והאחות דואגת לחדר לשינה. יש ארגון שדואג לאוכל ויש אווירת שבת. זה הכיף פה", מספרת לוריא.

עוד מספרות המיילדות על הקשר המיוחד בין הצוות לרב בית החולים עמו מתייעצים מתוך שילוב בין מקצועיות והלכה.

21 שנים אחרי שהחלה לעבוד כמיילדת קובעת לוריא כי גם כעת היא עדיין מופתעת מכך שהיא זוכה לעסוק בכך. "אין לידה שדומה לזו שבחדר ליד".

בפרק הבא - המיילדות מדברות על המלווים - מי צריך להגיע וממה צריך להימנע

לפרטים נוספים - לחצו כאן