מחיר "ההצהרה הדרמטית" - 30 אלף ש"ח

בתום הדיון קבע השופט מלצר כי הליכוד ישלם למחנה הדמוקרטי ולכחול לבן הוצאות, ובמידה ויפר פעם נוספת את החוק ישלם גם קנס.

ערוץ 7 , י"ב באלול תשע"ט

יונתן אוריך
יונתן אוריך
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הליכוד ישלם 15 אלף ש"ח הוצאות משפט לרשימת המחנה הדמוקרטי ולרשימת כחול לבן, כך קבע הערב (חמישי) יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר.

ההחלטה התקבלה בדיון שנערך לבקשת רשימת המחנה הדמוקרטי, בו נטען כי למרות ההתחייבות שנתן הליכוד ליו"ר ועדת הבחירות, כללה "ההצהרה הדרמטית" של נתניהו על החלת הריבונות בבקעה גם תעמולת בחירות.

בדיון הודה יועמ"ש הליכוד עו"ד אבי הלוי בשמו של דובר ראש הממשלה יונתן אוריך, כי 25 אחוז מהנאום, לדבריו, היה בעצם בגדר תעמולת בחירות, והוא אף התנצל על כך.

"על זה אנחנו מתנצלים מבלי להפוך את הסוגיה ועל אי הבנה ולא הייתה כוונה להטעות", אמר עו"ד הלוי בדיון.

"בין ההצהרה שהגשנו ב-16:30 לנאום ב-18:30 התווספו כמה משפטים על ידי ראש הממשלה בזמן שהיה על הדוכן, והם לא תואמים את מה שהגשנו ב-16:30. אשר על כן אני מתנצל", הסביר הלוי.

השופט קבע עוד כי במידה והליכוד יעבור פעם נוספת על החוק הוא ייקנס בסכום של 50 אלף ש"ח קנס, "אני קורא לכל משתתפי הבחירות לשמור על שיח מכובד וראוי ובמסגרת החוק".

עו"ד אורי הברמן שייצג את המחנה הדמוקרטי, בירך על החלטת השופט, "מלצר נתן צו שאסר על הליכוד ונתניהו לערוך תעמולת בחירות אסורה ואם הצו יופר, הליכוד ישלמו קנס של 50 אלף שח. מדובר בהישג של המחנה הדמוקרטי לטובת הדמוקרטיה וטוהר הבחירות".