הסכם חדש יעלה את שכר הרבש"צים

ההסכם החדש מסדיר את מעמד המועצות האזוריות בכל הקשור למרכיבי הביטחון ביישובים ואת יחסי הגומלין בינן לבין מערכת הביטחון.

עדו בן פורת , י"ב באלול תשע"ט

יום הוקרה לרבש"צים וקב"טים. ארכיון
יום הוקרה לרבש"צים וקב"טים. ארכיון
צילום: דובר צה"ל

משרד הביטחון ומרכז המועצות האזוריות גיבשו היום (חמישי) הסכם המגדיר את סדרי הביטחון ואת הפעלת מערך הרבש"צים במאות יישובים ברחבי הארץ.

ההסכם החדש מסדיר את מעמד המועצות האזוריות בכל הקשור למרכיבי הביטחון ביישובים ואת יחסי הגומלין בינן לבין מערכת הביטחון, באופן שמבטיח, בין השאר, שמירה על מערך הרבש"צים ועל זכויותיהם.

כחלק מההסכם, בהנחיית מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (במיל') אודי אדם, יגדיל המשרד את תקציב ההשתתפות במרכיבי הביטחון באופן שיאפשר למועצות לשלם תוספות שכר לרבש"צים. ההסכם שנחתם הינו ל-3 שנים.

ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו אמר, "הנחתי לפעול לחיזוק מערך הרבש״צים ואני מברך על ההסכם החשוב שגובש הערב. הרבש״צים הם שותפים לפעילות כוחות הביטחון ואני מברך על עשייתם החשובה".

יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים שי חג׳ג׳, מסר ״מברך על ההבנות שהושגו ומודה למשרד הביטחון על שיתוף הפעולה. ההסכם אליו הגענו מצויין. אני מאמין כי החקיקה שמוביל יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח״כ אבי דיכטר, להסדרת מעמדם, תפקידם וזכויותיהם של הרבש"צים, תעבור בכנסת הבאה".

חג'ג' הוסיף, "תפקיד הרבש״צ משמעותי ביישוב ותפקידנו לשמור על תנאים נאותים עבורם וזה מה שעשינו".

סמנכ"ל וראש אגף משאבי אנוש במשרד הביטחון, איתמר גרף, מסר "הרבש"צים הם נכס ביטחוני למאות יישובים ברחבי הארץ ולכן פעלנו בחודשים האחרונים, יחד עם צה"ל והמועצות האזוריות, להסדיר את פעילות מערכת הביטחון אל מול היישובים המעסיקים רבש"צים. ההסכם שהשגנו בעבודה משותפת יסדיר ויחזק עוד יותר את מרכיבי הביטחון ביישובים ובכלל זה את מערך הרבש"צים".