"מישהו מנסה לסכסך בין נתניהו לטראמפ"

הבכירים ציינו כי הפרסום באתר "פוליטיקו" ולפיו ישראל ריגלה אחר הבית הלבן ובכירי ממשל טראמפ, נועד כדי לתקוע טריז בין שני המנהיגים

ערוץ 7 , י"ב באלול תשע"ט

נתניהו וטראמפ
נתניהו וטראמפ
Photo by Avi Ohayon/GPO

גורמים בירושלים התייחסו היום (חמישי) לדיווח בארה"ב על כך שישראל שתלה מכשירי האזנה בסביבת הבית הלבן במטרה, ככל הנראה, לרגל אחר טראמפ ובכירי ממשלו - ואמרו כי מישהו מנסה לתקוע טריז בין טראמפ לנתניהו, כך דווח בחדשות 12.

לדברי הבכירים, הפרסום הגיע לישראל בהפתעה ובהתראה קצרה, וכי בוושינגטון מיהרו לפרסם את הידיעה.

עם זאת הבכירים מסרו כי בבית הלבן לא התרגשו מהדברים ולא התקיימה שיחה בהולה בין הצדדים שהכריחה את ישראל להכחיש באופן גורף. במקביל, גורם בכיר בליכוד התייחס לתפנית של הנשיא טראמפ באשר ליחס כלפי אירן ורוחאני, ואמר כי היא פוגעת בנתניהו.

לפי הפרסום הבוקר באתר "פוליטיקו", הממשל בארצות הברית הסיק במהלך השנתיים האחרונות שככל הנראה ישראל היא זו שעומדת מאחורי הצבתם של מכשירי האזנה לטלפונים סלולריים בסביבת הבית הלבן וסמוך למתקנים רגישים נוספים בוושינגטון, כך על פי שלושה בכירים בממשל האמריקני.

מכשירי הריגול המיניאטורים שנמצאו, נקראים "סטינגריי" והם מדמים אנטנות סלולריות רגילות, כדי "לעבוד" על טלפונים סלולריים ולגרום להם לחשוף את מיקומם ומידע על זהותם. המכשירים המתוחכמים יכולים גם לקלוט את התוכן של השיחות ומידע נוסף.