רשמית: הרב הלל הורוביץ מונה ליו"ר מנהלת היישוב היהודי בחברון

שר הפנים הרב אריה דרעי מינה את הרב הלל הורוביץ ליו"ר מנהלת היישוב היהודי בחברון

אורלי הררי , י"ד באלול תשע"ט

שר הפנים הרב אריה דרעי הגיש בלשכתו לאיש חברון הרב הלל הורוביץ את כתב המינוי ליו"ר מנהלת היישוב היהודי בחברון האחראית בין היתר על מערת המכפלה והיישוב היהודי בחברון.

במהלך האירוע הצהיר הרב הלל הורוביץ איש היישוב היהודי בחברון, כי השר דרעי היה ויהיה שגריר של היישוב היהודי בחברון בממשלה ובכנסת.

המינוי מגיע זמן קצר לאחר שהרב הורוביץ סיים כהונה מוצלחת ביותר בתפקידו כמנכ"ל מועצת בתי העלמין בירושלים בשש שנים האחרונות, תפקיד שבמסגרתו הוביל בהצלחה את המהפכה שהשיבה את היהודים להר הזיתים.

"הרב הלל הורוביץ הוא איש רב פעלים שהחל את עשיתו הציבורית לפני עשרות בשנים למען הישוב היהודי בחברון, ובשש שנים האחרונות חולל מהפכה בהר הזיתים, אותה עשה עם השר לשירותי דת הרב דוד אזולאי זצ"ל שהסתלק מאיתנו בטרם עת. אני בטוח שאת הכוחות והעשייה שהוא הוביל בהשבת כבודם של קברי הצדיקים בהר הזיתים שהיו שרויים בביזיון, ידע הרב הורוביץ לנצל גם בתפקידו החדש לדאוג לקברי האבות וליישוב היהודי בחברון. אני מתחייב כשר הפנים לעזור ליישוב היהודי בחברון כפי שעשיתי בעבר ולדאוג לכל הצרכים כדי שהיישוב היהודי בעיר האבות יפרח וישגשג", אמר דרעי.

יו"ר המנהלת הנכנס הרב הלל הורוביץ הודה לשר הרב דרעי על המינוי, "הרב דרעי הוא ידיד אמת של ההתיישבות היהודית בחברון. בכל תפקידיו הציבוריים ובפרט בתפקיד שר הפנים, הוא היה הכתובת שלנו אנשי חברון.

אני בטוח שהשר דרעי ימשיך להיות השגריר של חברון בממשלה ובכנסת, על מנת לקדם ולפתח את היישוב היהודי בחברון ולפתח את הדרך הבטוחה ליהודים לשפוך שיח בקברי האבות בחברון.
שמחנו מאוד לשמוע שהשר דרעי נותן גיבוי מלא לדרישה המוסרית לאפשר את פיתוח ובניית מתחם השוק בחברון שהינו חלק מהרובע היהודי ונמצא בבעלות יהודית, ונגזל מאיתנו לאחר מאורעות תרפ"ט.
נמשיך לפעול יחד עם השר ושאר שרי הממשלה לאישור מידי, מה שיוביל לתנופת בנייה והרחבת הישוב היהודי בחברון".

עוד הוסיף הרב הורביץ, "בתפקידי האחרון כמנכ"ל מועצת בתי העלמין, זכיתי לעבוד בשיתוף פעולה עם השר דרעי, שלא חסך בשום מאמץ על מנת להחזיר את הביטחון להר הזיתים ולאפשר את מה שאנחנו רואים היום- מאות אלפי יהודים שעולים כל שנה להתפלל על קברי הצדיקים ועל קברי יקיריהם הטמונים בהר הזיתים".