זמנית: מכבי חיפה במקום הראשון בליגה

עם ניצחון שני בשלושה משחקים, אחרי 0:2 על קריית שמונה ו-7 נקודות מתוך 9 אפשריות, מכבי חיפה עלתה זמנית אל פסגת ליגת העל בכדורגל

נרי וייס , י"ד באלול תשע"ט

רוקאביציה חוגג הערב מול קריית שמונה
רוקאביציה חוגג הערב מול קריית שמונה
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

ניצחון של מספרים. 33 פעמים נפגשו מכבי חיפה ועירוני קריית שמונה במסגרת ליגת העל בכדורגל - 14 ניצחונות ניצחה כל אחת מהן. ב-8 הפעמים שאירחה אותה, ניצחה חיפה את הקבוצה מהצפון רק פעמיים - כשכבשה בשתי הפעמים רביעייה לשערה של הקבוצה מקריית שמונה.

רק פעם אחת נפגשו השתיים הללו בליגת העל בחודש ספטמבר, היה זה במחזור השני של עונת 2012/13, אז ניצחה האורחת מקריית שמונה את חיפה באצטדיונה הביתי לשעבר, אצטדיון קריית אליעזר בתוצאה 3:1.

הערב (מוצאי שבת), חיפה שלא הפסידה בארבעת משחקי הבית האחרונים שלה בליגת העל עם שלושה ניצחונות ותיקו אחד בדרבי החיפאי במחזור שעבר, הגישה חיפה את הנקמה קרה במיוחד כשהנחילה לצפוניים את הפסדם השלישי העונה בליגה והורידה אותם אל המקום האחרון בטבלת ליגת העל בכדורגל.

חיפה שספגה בכל ששת משחקיה האחרונים, ניצחה את קריית שמונה בעזרת צמד שערים מאוחרים של ניקיטה רוקאביציה בדקה ה-49 ויובל אשכנזי בדקה ה-79 ועלתה זמנית אל ראש טבלת ליגת העל בכדורגל, שבוע לפני משחקה מול האלופה מת"א, מכבי.

קריית שמונה? זו עם פתיחת העונה הגרועה ביותר שלה בתולדותיה בליגת העל בכדורגל, כשהיא כבר עם שלושה הפסדים משלושה משחקים. אחרי שפתחה את העונה היטב בגביע הטוטו, קריית שמונה מתדרדרת.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il