הרב מזוז למנהיג ש"ס: קראו לישי בוגד

הרב מזוז הסביר את התנגדותו לקרוא לתמיכה בש"ס. "קראו לאלי ישי "בוגד" שלא כדין. כל חטאו שהלך אחר דעת רבותיו. עכשיו מאשימים אותנו?

בן שאול , ט"ו באלול תשע"ט

הרב מאיר מאזוז
הרב מאיר מאזוז
צילום: אהרון קרון, פלאש 90

ראש ישיבת 'כסא רחמים' הרב מאיר מזוז החזיר היום (א') מכתב תשובה למנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס הרב שלום כהן והסביר מדוע סירב לקרוא לאנשיו לתמוך בתנועת ש"ס.

תחילה הבהיר כי אל לו לרב כהן להקפיד עליו. "בעניין הקפידא, לא דיברתי עם הגר"ש בן שמעון כלל, וגם לא עלה בלבי שכת"ר מקפיד עלי, כי מה עשיתי? התלוננתי על חילול השבת במתחם התחנה בירושלים? ועל הסחבת לענות בנושא המרכולים בת"א? ועל חדירת הרפורמים לכותל רח"ל. וכת"ר בוודאי נקי מכל זה. היינו שמחים שכת"ר ינהיג את התנועה בכל מכל כל על פי דעת התורה".

בהמשך סיפר כי ביקש להיוועד עמו לאורך החודשים האחרונים אך המגעים טורפדו בידי גורמים אינטרסנטיים. "בחודשים האחרונים ניסו כמה גורמים (ובניהם מר אייל משיח הי"ו) ביני ובין כת"ר לאחד את השורות. וטירפדו את זה. וגם קראו לאלי ישי "בוגד" שלא כדין. שכל חטאו שהלך אחר דעת רבותיו. ועכשיו מאשימים אותנו?

"על זה יכוון מאמר יפתח הגלעדי: "הלא אתם שנאתם אותי...ומדוע באתם אלי עתה כאשר צר לכם?...

בדבריו חזר על הבהרתו שלא להתערב לטובת מפלגה חרדית זו אחרת. "עם כל זאת הורינו לכל השואלים שכל אחד יצביע רק למפלגות המתחייבות לשמור על קודשי ישראל (השבת והכותל ועוד) כולם אהובים, כולם ברורים, כולם אהובים".