לחץ על היועמ"ש לשנות את עמדתו

נתניהו והשרים מבקשים ממנדלבליט לקבוע שאין "מניעה משפטית" לאשר את הצעת ההחלטה להסדרת הישוב מבואות יריחו בישיבת הממשלה היום.

חזקי ברוך , ט"ו באלול תשע"ט

ישיבת הממשלה באנדרטת הבקעה
ישיבת הממשלה באנדרטת הבקעה
צילום: חזקי ברוך

ראש הממשלה בנימין נתניהו והשרים אמיר אוחנה, יריב לוין ובצלאל סמוטריץ' שוחחו עם היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט בניסיון לשכנעו לשנות את חוות דעתו בעניין הסדרת הישוב מבואות יריחו.

כזכור, ביום חמישי הודיע היועמ"ש כי קיימת "מניעה משפטית" באישור ההחלטה במועד הנוכחי, וזאת משום שאת אותה ההצעה ניתן יהיה לאשר גם לאחר שתקום ממשלה חדשה.

לאור זאת ניסו נתניהו והשרים לשכנע את היועמ"ש לשנות קביעה זו, ולקבוע שלנוכח הנסיבות ניתן להצביע על ההחלטה כבר היום (ראשון), בישיבה החגיגית בבקעת הירדן.

בשיחתם שאל מנדלבליט את ראש הממשלה האם יש נימוק לדחיפות בקבלת ההחלטה דווקא היום. נתניהו השיב למנדלבליט כי הדחיפות נובעת מהמועד הצפוי של פרסום עסקת המאה של הנשיא טראמפ והרצון להבטיח את מעמדו של הישוב לפני הפרסום.

בפתח ישיבת הממשלה חזר נתניהו על ההתחייבות שנתן בשבוע שעבר בנוגע להחלת הריבונות הישראלית בבקעת הירדן ובצפון ים המלח.

"נחיל את הריבונות בבקעת הירדן וצפון ים המלח מיד עם הקמת הממשלה הבאה בכנסת הבאה. מיניתי צוות עבודה בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, שיגבש מתווה להחלת הריבונות", אמר נתניהו.

ראש הממשלה ציין, "החלת הריבונות הישראלית על כל יישובינו ביהודה ושומרון, כולל הגושים וגם השטח שמחוץ לגושים, ושטחים נוספים החיוניים לביטחוננו ולהבטחת מורשתנו - הדברים הללו יעלו בתוכנית המאה, שתגיע מהר מאוד אחרי הבחירות".