ליצמן: נאבקים על הזכות להישאר חרדים

במהלך עצרת הענק של מפלגתו, נשא סגן השר ליצמן דברים והבהיר כי הבחירות הנוכחיות מתקיימות על הזכות לשמור על אורח חיים חרדי.

בן שאול , ט"ו באלול תשע"ט

סגן השר יעקב ליצמן
סגן השר יעקב ליצמן
צילום: שלומי כהן

יהדות התורה עורכת הערב (ראשון) עצרת בהשתתפות רבבות ובהם רבנים ואדמו"רים מאגודת ישראל ומ'דגל התורה' וחברי הכנסת של התנועה.

במהלך העצרת נשא סגן השר ליצמן דברים והבהיר כי הבחירות הנוכחיות מתקיימות על הזכות לקיים מצוות ולשמור על אורח חיים חרדי.

"הפעם אנו ממש קרובים ליום הדין, ראש השנה בפתח, ואנו מחפשים זכויות. כאן במעמד רבבות אלפי ישראל אנו מתפללים אבינו מלכנו, הפר עצת אויבינו, משטיננו ומקטריגנו", אמר ליצמן.

בדבריו הסביר כי המלחמה הפוליטית היא על קיום התורה. "על מה המאבק הפעם. על כבוד שמים, על הזכות שלנו להיות חרדים ולשמור מצוות, לקיים חיי תורה ואמונה. לא על ימין ושמאל, לא על נתניהו וגנץ, ולא על מדיני או כלכלי. יש דבר אחד על סדר היום, מי יצליח להקים ממשלה ללא חרדים.

"נחשוב מה היו מגיבים בארץ ובעולם אם היו מכריזים ממשלה ללא אתיופים, ללא דרוזים וכדומה. אבל חרדים זה בסדר לפגוע, להשמיץ ולבזות. ערכי היהדות, דברים חשובים ופשוטים ונושאים שהיו טאבו לאורך השנים שלא נוגעים בהם, הכל נפתח מחדש. רוצים לעקור את הכל", אמר ליצמן.

עוד הבהיר כי "הוכח באופן הברור ביותר, כי על כל אחד מוטלת החובה באופן אישי להביא לניצחון המערכה. כבוד היהדות החרדית מוטלת על כתפי כל יחיד. תמיד ידענו על כוח הרבים אבל הפעם למדנו על כוח היחיד להציל את הרבים. אם אנחנו ניחלש חלילה המסר יהיה לכולם שאפשר להכות בנו ושזה משתלם. אבל אם נגדל ונצליח יהיה זה קידוש השם הגדול ביותר והמסר יהדהד בעולם, כי היהדות החרדית לא ניתנת למשיסה ולא מרוויחים מהסתה ופגיעה בחרדים".