פרסום ראשון:
מונה יו"ר לצוות החלת הריבונות בבקעה

מ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רונן פרץ, יוביל את הצוות. הוא משמש גם כיו"ר של אחד מצוותי ההסדרה שהקים נתניהו.

חזקי ברוך , ט"ו באלול תשע"ט

רונן פרץ
רונן פרץ
צילום: אבי אוחיון/לע״מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו, חתם על כתב מינוי של מ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רונן פרץ, לתפקיד יו"ר הצוות לגיבוש המתווה להחלת הריבונות הישראלית בבקעת הירדן, כך נודע לערוץ 7.

בכתב המינוי שנשלח על ידי נתניהו לרונן פרץ נכתב, "הריני למנותך בזאת לעמוד בראש צוות לגיבוש עבודת מטה להחלת ריבונות ישראלית בבקעת הירדן. אבקשך כי עבודת המטה תכלול, בין היתר, את אבני הדרך הדרושות לשם החלת ריבונות ישראלית בבקעת הירדן, המשאבים התקציביים הדרושים לשם כך וניסוח הצעת החוק לצורך יישום החלת הריבונות".

"הצוות יכלול את כלל הגורמים הרלוונטיים לביצוע עבודת המטה. הצוות יסיים את עבודתנו בתוך שלושה חודשים ויציגו לממשלה", לשון כתב המינוי.

מוקדם יותר אישרה הממשלה את הצעת ההחלטה להקמת הישוב מבואות יריחו בבקעת הירדן, בישיבתה שהתקיימה במתחם אנדרטת הבקעה.

ההחלטה תאפשר את הסדרת הישוב שקם כחווה חקלאית בשלהי שנות ה-90, והפיכתו לישוב קבע עצמאי.

ההצבעה התקיימה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט הסיר את התנגדותו לקיום ההצבעה.

יו''ר מועצת יש''ע חננאל דורני בירך על ההחלטה, "אני מברך את ראש הממשלה ואת שרי הממשלה על הסדרת היישוב מבואות יריחו שבבקעת הירדן. החשיבות האסטרטגית של ההתיישבות בבקעת הירדן היא מהמעלה הראשונה. זהו יום חשוב להתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון, ואנו מקווים כי זו רק תחילת הדרך לריבונות בכל יהודה ושומרון".

דוד אלחייני, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן, בירך גם הוא "אני מברך על החלטת הממשלה המביאה לידי ביטוי את רוח התיישבות בארץ ישראל. צריך להבין, החלטה זו התבשלה כבר כמה חודשים והיום הגיעה לאישור. אני מודה לראש הממשלה, בנימין נתניהו וליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט".

בפתח ישיבת הממשלה חזר נתניהו על ההתחייבות שנתן בשבוע שעבר בנוגע להחלת הריבונות הישראלית בבקעת הירדן ובצפון ים המלח.

"נחיל את הריבונות בבקעת הירדן וצפון ים המלח מיד עם הקמת הממשלה הבאה בכנסת הבאה. מיניתי צוות עבודה בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, שיגבש מתווה להחלת הריבונות", אמר נתניהו.

ראש הממשלה ציין, "החלת הריבונות הישראלית על כל יישובינו ביהודה ושומרון, כולל הגושים וגם השטח שמחוץ לגושים, ושטחים נוספים החיוניים לביטחוננו ולהבטחת מורשתנו - הדברים הללו יעלו בתוכנית המאה, שתגיע מהר מאוד אחרי הבחירות".