יצחק פינדרוס: מי ששונא את התורה - שונא את הארץ והעם

''אין תרחיש שנשב עם לפיד או אנשיו בממשלה", אמר ח"כ פינדרוס לערוץ 7. ''השמאל היום מייצג רק את מדינת תל אביב''.

חזקי ברוך , ט"ז באלול תשע"ט

ח"כ יצחק פינדרוס
ח"כ יצחק פינדרוס
צילום: חזקי ברוך

ח"כ יצחק פינדרוס (יהדות התורה) מבהיר בראיון לערוץ 7 כי מפלגתו של תשב בממשלה אחת עם ראשי ''כחול לבן'' בני גנץ ויאיר לפיד, בעקבות ההסתה שלהם נגד הציבור החרדי.

"סוף סוף ירדו המסכות. מי ששונא את התורה שונא גם את הארץ וגם את העם", אמר פינדרוס. "אין מצב שנסכים ששונאי תורה ישבו בתפקידים שבהם יוכלו להכניס את האג'נדות שלהם לתוך מערכת החינוך או למערכת האוצר או הכשרות, גיור או נישואין או הכרה בלהט"בים ולכן כל אחיזה שלטונית של אנשים אלו פסולה כך שאין מצב שנתמוך בממשלה בראשותם''.

פינדרוס מבטיח כי ''יהדות התורה'' תצטרף רק לממשלת נתניהו, ''אין תרחיש שנשב עם לפיד או אנשיו בממשלה. השמאל היום מייצג רק את מדינת תל אביב''.

קמפיין הגעוואלד של נתניהו משפיע על המצביעים שלכם?

"קמפיין הגעוואלד הוא אמיתי. המצב באמת מסוכן אבל צריך להיות מופנה למצביעים שמתעצלים להצביע או מצביעים לריק למפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה ולא לתזוזות בתוך הגוש, זה ממש מיותר".

כסגן ראש העיר ירושלים לשעבר איך אתה רואה את הקפאת הבנייה בירושלים ב-10 שנים האחרונות, במהלך כהונת ראש הממשלה?

"ההקפאה בירושלים היתה נוראית וזו היתה טעות היה להיכנע לאיומי נשיא ארה"ב ברק אובמה. שמח שההקפאה הסתיימה. העלנו את התוכניות המוקפאות גם בוועדה המקומית וגם במחוזית, זה נכון שהקצב איטי ויש תוכניות גדולות ולוקח יותר מדי זמן וצריך להגביר את הקצב אבל כיום המצב לא דומה בכלל למה שהיה בימי אובמה".

חלק ממצביעי נעם אמרו שיצביעו לג', האם אתם מתחייבים לסייע גם לצרכי המגזר הציוני הדתי?

"בתפקידיי בעיריית ירושלים טיפלתי אישית במוסדות החינוך של ילדי הר המור, נלחמנו כתף אל כתף בקרית יובל יחד עם אריה קינג, על בניה במזרח ירושלים, על קדושת ירושלים ונגד ארגוני הלהט"בים".

בבחירות האחרונות הרב מזוז תמך ביהדות התורה ואולי בזכותו קיבלתם עוד מנדט, מה קורה הפעם?

''בבחירות הקודמות היה הסכם עם הרב מזוז בכדי שלא יאבדו קולות. הפעם חלקם מצביעים ש"ס וחלקם כולל אלי ישי מצביעים ליהדות התורה. אני שמח שהקולות לא הולכים לאיבוד''.

אם האוכלוסייה החרדית גדלה מדוע יהדות התורה נותרת עם אותו מספר מנדטים?

"יהדות התורה צומחת על פי הגידול הטבעי באופן קבוע. בכנסת ה-20 היינו שישה מנדטים, בכנסת ה-21 היינו שמונה, בתקווה שהפעם נהיה מניין (עשרה מנדטים) בעזרת ה".