סמוטריץ' לרגב: למרות ההבטחות, הדרת שומרי המסורת נמשכת

שר התחבורה טוען במכתבו לשרה מירי רגב, כי גם משחקים המתחילים דקות ספורות לאחר צאת השבת מביאים להדרת שומרי מסורת מהמגרשים.

חזקי ברוך , ט"ז באלול תשע"ט

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'
שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' שיגר היום (שני) מכתב נוסף לשרת התרבות והספורט מירי רגב בנוגע להדרת שומרי מסורת ודתיים ממגרשי הכדורגל.

"קיבלתי את תשובתך בנושא שבנידון ואני שמח על השיח שנוצר במטרה להביא לסיומה של ההדרה הבלתי מתקבלת על הדעת של אוהדים ושחקנים רבים שומרי השבת", ציין סמוטריץ' בפתח המכתב.

עם זאת, סמוטריץ' ביקש להבהיר כי המענה שקיבל לטענותיו מתעלם מחלק מהמשחקים, "אני רוצה לעמוד על הנקודה אותה הבאתי במכתבי בנוגע לעלייה במשחקי הכדורגל המשוחקים בשבת. לטענתי זו, התייחסת לנתון בו הכללת את כלל המשחקים המשוחקים בשבת ללא הבחנה - האם המשחק אכן מתחיל בשבת או בדקות הסמוכות לצאת השבת או לכזה שקבוע לאחר זמן סביר מצאת השבת".

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

"כל אוהד כדורגל מכיר את הקמפיין הרשמי "המשפחה עולה על המגרש" אותו מובילה מנהלת הליגה, ובו המנהלת מצהירה בריש גלי כי היא מקדימה את משחקי הכדורגל במספר שעות וזאת בכדי לאפשר למשפחות להגיע ולהנות ממשחק כדורגל. כשלעצמו, הקמפיין מבורך שכן הוא מעודד זמן בילוי בחיק המשפחה, אך לצערי הוא שוב מדיר את החוויה המשפחתית ממשפחות שומרות מסורת", הזכיר סמוטריץ'.

לדבריו, "אם בעבר המשחקים הפחות אטרקטיביים שובצו בשבת, עם תחילת העונה קיבלנו רמז לבאות כאשר כבר במחזור הראשון בעונה שובץ משחק אטרקטיבי בשבת בשעה 18:00 - בין מכבי חיפה להפועל רעננה, במשחק נכחו 17,632 צופים ונעדרו ממנו אלפי אוהדים שומרי שבת".

"לסיכום, יש לעשות הבחנה בין העונות ובין המשחקים ששובצו בשבת לפני יציאת השבת לבין המשחקים ששובצו לאחר יציאת השבת. ברי כי בעונה הקרובה, מספר המשחקים ששובצו לפני יציאת השבת או בסמיכות לה גדלו משמעותית כחלק מקמפיין 'המשפחה עולה על המגרש', ולצערי על אף אמירותייך החד משמעיות כלפי הנהלת הליגה, נדמה כי הם מעדיפים להמשיך ולהדיר ציבור שלם של שומרי מסורת", חתם סמוטריץ' את פנייתו.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il