נחסם הבוט בדף הפייסבוק נתניהו

הבוט בעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה הושעה לאחר שהפיץ תוצאות של סקרים בניגוד לחוק. נתניהו התראיין לתחנות רדיו למרות האיסור.

ערוץ 7 , י"ז באלול תשע"ט

דיון חירום בבלפור
דיון חירום בבלפור
צילום: הליכוד

פייסבוק חסמה בצהריים (שלישי) את פעילות הבוט בעמוד הפייסבוק הרשמי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר שהופצו בו תוצאות של סקרים בניגוד לחוק.

בנוסף, נתניהו התראיין הבוקר לתחנת הרדיו "גלי ישראל" ואמש התראיין לרדיו החרדי "קול חי", בניגוד לחוק הקובע כי "משעה 19:00 בערב ביום שלפני יום הבחירות ובכל יום הבחירות לא תהיה תעמולת בחירות על-ידי אסיפות, תהלוכות, רמקולים או שידורים ברדיו ובטלוויזיה".

נציין כי פעילות הבוט בדף הפייסבוק של נתניהו הושעתה בתחילת השבוע לאחר שנאמר בו ''הערבים רוצים להשמיד את כולנו – נשים, ילדים וגברים". בליכוד הסבירו אז שהייתה זו טעות של עובד במטה.

מפייסבוק נמסר: "אנו עובדים עם ועדות בחירות ברחבי העולם כדי לסייע בשמירה על טוהר הבחירות. המדיניות שלנו מציינת במפורש כי מפתחים נדרשים לציית לכל החוקים החלים במדינה בה האפליקציה שלהם זמינה. לכן, השעינו את פעילות הבוט לאור הפרה של החוק המקומי עד לסגירת הקלפיות".

מוקדם יותר כינס ראש הממשלה נתניהו את בכירי הליכוד לדיון חירום במעונו הרשמי בבלפור, לאור אחוזי הצבעה נמוכים במעוזי הימין. ''הרשימה המשותפת תגיע ל-15 מנדטים", העריך נתניהו.