המשטרה: חשדות לזיופים בכמה קלפיות

כוחות משטרה גדולים הפרוסים בשטח, לצד אלפי מאבטחים וסדרנים, ממשיכים להגיב ולתת מענה לכל אירוע.

ערוץ 7 , י"ז באלול תשע"ט

מרכז השליטה של המשטרה
מרכז השליטה של המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

כתובת נאצה הקשורה לבחירות התגלתה אחר הצהריים (שלישי) בטיילת בתל אביב. כוח משטרה שהגיע למקום עצר חשוד בריסוס הכתובת, צעיר כבן 27 תושב בנימינה.

במשטרה מציינים כי כוחות משטרה גדולים הפרוסים בשטח, לצד אלפי מאבטחים וסדרנים, ממשיכים להגיב ולתת מענה לכל אירוע שבו יש חשש לפגיעה בטוהר הבחירות, הפרת חוק הבחירות או הפרעה לסדר הציבורי.

מאז שעות הבוקר התקבלו במשטרה עשרות אירועים לטיפול ובדיקה במישור החקירתי. בעקבותיהם, עוכבו/נעצרו למעלה מ-20 חשודים ונפתחו עד כה 69 תיקי חקירה בגין עבירות שונות הקשורות באופן ישיר או עקיף לבחירות, בהן: חשד לתעמולת בחירות, זיופים, אלימות, הפרות הסדר הציבורי והתחזות לאחר.

חבר ועדת קלפי בערערה התלונן כי מזכיר הקלפי הכניס מס' מעטפות לתוך הקלפי. האירוע בבדיקה של המשטרה. מוקדם יותר ברהט התקבל דיווח אודות חשד כי מצביע ניסה לשלשל מס' מעטפות לקלפי. שוטרים הגיעו למקום ועוכב חשוד בנסיון להטיית הבחירות.

בשעות הצהריים עוכב לחקירה במשטרה צעיר כבן 17 לאחר שעל פי החשד הגיע לקלפי במרכז ירושלים ככל הנראה במטרה להצביע, והזדהה עפ"י החשד באמצעות תעודת זהות שאינה שייכת לו.

במקביל נבדק חשד לזיוף ב-5 קלפיות בכפר ירכא, כאשר עפ"י החשד בוצע ניסיון להכניס מס' מעטפות לקלפי, בעת ובעונה אחת. ע"פ הנחיית יו"ר ועדת הבחירות האזורית הקלפיות נסגרו עד לסיום הבירור.

"משטרת ישראל שבה ומדגישה כי לא תאפשר כל הפרת סדר או ביצוע עבירות על חוק הבחירות, ותמשיך לפעול לאכיפת עבירות אלו. כוחות גדולים של משטרת ישראל, גלויים וסמויים, ימשיכו לפעול בריכוזי הקלפיות ובאזורים הסובבים אותם נגד אלימות מכל סוג שהיא וכן נגד כל ניסיון לשבש את מהלך הבחירות התקין", נמסר מהמשטרה.