האוזר: פסילת נתניהו - עקרונית

ח"כ צבי האוזר (כחול לבן) מעריך שבסופו של דבר תוקם בעקבות תוצאות הבחירות ממשלת אחדות, "זו הבחירה של הציבור הישראלי".

ערוץ 7 , י"ט באלול תשע"ט

צביקה האוזר
צביקה האוזר
צילום: חזקי ברוך

ח"כ צבי האוזר (כחול לבן) מעריך כי למרות מה שנראה כמו מבוי סתום פוליטי ישראל לא תלך למערכת בחירות שלישית ברצף.

"זה הולך לאחדות", העריך האוזר הבוקר (חמישי) בראיון לרשת ב'. "זו הבחירה של הציבור הישראלי וזה גם כורח המציאות, ולכן זה הולך לאחדות".

"היתה פה בחירה שעמדה בפני הציבור בין ממשלת אחדות לבעצם ממשלת חסינות. נדמה לי שהיתה פה אמירה מאוד ברורה", הוסיף האוזר.

ח"כ האוזר ציין בהקשר זה את האתגרים הביטחוניים והמדיניים הניצבים בפתח וציין, "ישראל חייבת ממשלת אחדות רחבה. בסוף זו מדינה חזקה שתעשה את הדבר הנכון".

עם זאת, האוזר הדגיש כי מפלגתו לא תשב בממשלה בראשותו של נתניהו, "אין פה פסילה אישית. אני כל הזמן מחנך את עצמי לאיפוק. אין פסילה אישית, יש פסילה עקרונית. מועמד עם כתבי אישום לא יכול לכהן כראש ממשלה".

"החוק הוא לא חזות הכל, יש סטנדרטים פוליטיים. אהוד אולמרט עמד באותו מצב, הליכוד היה הגורם המרכזי שהגן אז על אותו סטנדרט ואותה הגיינה ציבורית. זו שאלה עקרונית של איך מדינה הגיונית מנהלת את ענייניה", הוסיף האוזר.

ספירת הקולות בבחירות לכנסת טרם הסתיימה, אך נכון לאמש, לאחר ספירת 91% מהקולות, ''כחול לבן'' היא המפלגה הגדולה בישראל עם 33 מנדטים.

מפלגת הליכוד עם 32 מנדטים, הרשימה המשותפת - 12, ש"ס - 9, ישראל ביתנו - 8, יהדות התורה - 8, ימינה - 7, העבודה-גשר - 6, המחנה הדמוקרטי - 5. עוצמה יהודית לא עברה את אחוז החסימה.

לפי נתונים אלו, לגוש השמאל-ערבים 56 מנדטים, לגוש הימין-חרדים 56 מנדטים, וליברמן ומפלגתו משמשים לשון מאזניים עם שמונה מנדטים.