ראשי הימין נועדים עם נתניהו

ראשי מפלגות גוש ימין-חרדים הגיעו הבוקר לפגישה שניה עם ראש הממשלה ודנו בהקמת גוש חוסם של מפלגות הימין והחרדים.

חזקי ברוך , י"ט באלול תשע"ט

ליצמן בכניסה למשרד ראש הממשלה
ליצמן בכניסה למשרד ראש הממשלה
צילום: חזקי ברוך

ראשי מפלגות גוש ימין-חרדים הגיעו הבוקר (חמישי) לפגישה שנייה מאז הבחירות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, על רקע הניסיונות להקמת גוש חוסם שימנע ממשלת שמאל.

בפגישה משתתפים השרים אלקין ויריב מטעם הליכוד, הרב רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ, איילת שקד, הרב ליצמן, אריאל אטיאס כנציג ש״ס.

בפגישה צפויים ראשי המפלגות להבהיר לנתניהו את התנאים שלהם להקמת גוש חוסם, על מנת לוודא שלא נעשה בהם שימוש על ידי הליכוד ככלי במו"מ מול 'כחול לבן'.

יו"ר האיחוד הלאומי, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', כבר הודיע הבוקר כי ידרוש מנתניהו חתימה על הסכמים קואליציוניים לפחות עם עקרונות כלליים, כתנאי להקמת הבלוק הימני שנתניהו מעוניין בו.

"לא יכול להיות שנהווה גשר של מתן בלוק והמלצה לנשיא, והם ישמשו לממשלה עם בני גנץ", הבהיר סמוטריץ' בתגובה לדיווחים על הקמת בלוק בימין.

"אנחנו לוקחים בחשבון כל תרחיש, גם כזה שבו תובא תכנית השלום של דונלד טראמפ, גנץ יגיד שהיא מחייבת אותו להיכנס, ואנחנו והחרדים נישאר בחוץ", הסביר סמוטריץ' את החשש.

דבריו של סמוטריץ' מצטרפים לדבריה של איילת שקד, לפיהם "גוש הימין של נתניהו הוא רעיון מעניין, אבל עוד לא סגור. נצטרך לוודא שהאינטרסים שלנו מיוצגים".

ציין כי מספירת 94.4% מהקולות עולה כי כחול לבן היא המפלגה הגדולה עם 32 מנדטים, אחריה הליכוד עם 31, הרשימה המשותפת - 13, ישראל ביתנו - 9, ש"ס - 9, יהדות התורה - 8, ימינה - 7, העבודה-גשר - 6 והמחנה הדמוקרטי עם 5 מנדטים. גוש השמאל עם הערבים עומד על 56 מנדטים והימין על 55.