בעקבות המתקפה: ארה"ב שולחת כוחות לסעודיה

לאחר המתקפה על מתקני הנפט, ככל הנראה מאיראן, ארה"ב הודעה כי תשלח כוחות צבא וארטילריה לסעודיה על מנת להגן עליה מתוקפנות נוספת

ניסן צור , כ"א באלול תשע"ט

טראמפ
טראמפ
צילום: רויטרס

שר ההגנה האמריקאי, מארק אספר, אמר לעיתונאים כי ארה"ב מתכוונת לשלוח כוחות צבא גדולים לסעודיה על מנת להגן עליה מפני מתקפות אפשריות נוספות על מתקני הנפט שלה, לאחר המתקפה ביום שבת שעברה, שיצאה ככל הנראה מאיראן, ופגעה קשות במתקני הנפט הסעודיים.

"המתקפה היתה הסלמה דרמטית של התוקפנות האיראנית. פריסת הכוחות בסעודיה תהיה בעיקר הגנתית ותתמקד בהגנה אווירית וטילים יחד עם כוחות רגליים. כל הסימנים מראים שאיראן היא שעומדת מאחורי המתקפה על מתקני הנפט הסעודיים, וכרגע אנו מתמקדים הסיוע לסעודים לשפר את תשתיות ההגנה שלהם", אמר שר ההגנה אספר.

הוא סיפר כי הבקשה לסיוע צבאי הגיעה מסעודיה ואיחוד האמירויות. אספר גם הדגיש כי ארה"ב אינה מחפשת עימות עם איראן אך תסייע לבנות בריתה באזור ותגן על המסחר החופשי בנפט דרך המפרץ הפרסי.

"כפי שנשיא ארה"ב הבהיר, איננו מבקשים עימות עם איראן. עם זאת, יש לנו אפשרויות צבאיות רבות במידה ונידרש לכך" אמר אספר. ביום שישי בבוקר הודיע הנשיא טראמפ עצמו כי הוא מתכוון להטיל סנקציות נוספות על איראן, אך אמר גם הוא כי ארה"ב מנסה להימנע מעימות צבאי מול טהרן. "אנו נטיל סנקציות ברמה הגבוהה ביותר על איראן. אני גם חושב שהגישה של האדם החזק, והדבר שמראה את העוצמה החזקה ביותר, הוא להפגין איפוק", אמר טראמפ.