יוון: נעצר חשוד בחטיפת מטוס TWA

משטרת יוון הודיעה כי עצרה אדם בן 65 בחשד כי היה מעורב בחטיפת מטוס TWA ורציחתו של חייל אמריקאי במהלך האירוע

תגיות: מטוסים יוון
ניסן צור , כ"ב באלול תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

34 שנים לאחר שפעילי טרור המזוהים עם החיזבאללה חטפו את מטוס TWA ורצחו חייל של הצי האמריקאי, משטרת יוון הודיעה בסוף השבוע כי עצרה אדם בן 65 החשוד כי היה מעורב בחטיפה וברצח.

על פי הודעת משטרת יוון האיש נעצר לאחר שירד מספינת שיט באי מיקונוס לאחר שהמידע לגביו הועבר לשלטונות יוון על ידי גרמניה. הוא נעצר ומוחזק במעצר תחת שמירה צמודה, עד אשר יתברר האם הוא אכן היה מעורב בתקרית החטיפה של המטוס.

בחודש יוני 1985 נחטף מטוס חברת TWA שעשה את דרכו מאתונה לרומא, משם אמור היה להמשיך ללונדון, על ידי טרוריסטים מארגון "המדוכאים עלי אדמות" המזוהים עם החיזבאללה. במהלך החטיפה נרצח רוברט סטטהם, חייל של הצי האמריקאי על ידי שני החוטפים.

כמה מכלי התקשורת ביוון טענו כי החשוד שנעצר בסוף השבוע בחשד למעורבות בחטיפה הוא מוחמד עלי חמאדי, שנעצר בפרנקפורט בשנת 1987 והורשע בחטיפת המטוס ורציחתו של החייל האמריקאי, נידון למאסר עולם אך שוחרר בשנת 2005 וחזר ללבנון. גרמניה סירבה להסגיר אותו לארה"ב, לאחר שחיזבאללה חטף שני אזרחים גרמנים ואיים להוציא אותם להורג, ובעקבות כך שוחרר חמאדי מהכלא.

דובר המשטרה היוונית הודיע כי בימים הקרובים ייחקר החשוד ואם יתברר כי הוא אכן היה מעורב בחטיפת מטוס TWA יוחלט האם להגיש נגדו כתב אישום או להסגיר אותו לגרמניה.