7 שנות מאסר לדורס הפסנתרן החרדי

העיתונאי הספרדי חוליו דה לה דוארדיה, שנהג בשכרות ודרס למוות את הפסנתרן החרדי המחונן חיים טוקצ'ינסקי, נדון לשבע שנות מאסר.

ערוץ 7 , כ"ב באלול תשע"ט

בית משפט
בית משפט
צילום: ISTOCK

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר שבע שנות מאסר בפועל על העיתונאי הספרדי חוליו דה לה דוארדיה, שנהג בשכרות ודרס למוות את הפסנתרן החרדי המחונן חיים טוקצ'ינסקי.

במסגרת הסדר טיעון שהושג בין הפרקליטות לבין פרקליטיו של העיתונאי הספרדי הוא הורשע בעבירה של הריגה בקלות דעת.

בנוסף, נגזר על דה לה דוארדיה בבית המשפט מאסר על תנאי של 12 חודשים, פסילת רשיון נהיגה ל-15 שנים, פיצויים לאימו של המנוח בסכום של 50 אלף שקלים, ופיצויים לאחיותיו של המנוח בסכום כולל של 100 אלף שקל.

עד המאסר ישהה דה לה דוארדיה במעצר בית עם אזיק אלקטרוני, והוצא נגדו צו איסור יציאה מהארץ.

הפסנתרן חיים טוקצ'ינסקי אותו דרס לה גווארדיה נחשב למוסיקאי מחונן ופנסתרן בחסד עליון שעתידו היה לפניו. ד''ר מיכאל וולפה שלימד את טוקצ'ינסקי באקדמיה בירושלים, אמר כי ''קהילת המוסיקאים בארץ איבדה את אחד מבניה המופלאים והמבטיחים''.

המלחין בוריס לבנברג ספד לתלמידו. ''חיים טוקצ'ינסקי ז''ל היה אחד התלמידים האהובים והכישרונים שלי בקונסרבטוריון קריית מוצקין. למד ממני קומפוזיציה ואחר כך הוא המשיך ללמוד הלחנה באקדמיה בירושלים. המורה שלו שם, מלחין ישראלי מצוין ומורה מבריק ד''ר מיכאל וולפה, אמר לי אישית פעם שהוא לא זוכר שמישהו במבחן סיום באקדמיה בירושלים בקומפוזיציה היה כל כך מוצלח כמו חיים''.