נתניהו מזהיר: ממשלת מיעוט שנשענת על מהללי מחבלים רוצחים

''אני אפעל ככל שאני יכול להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה", הבטיח ראש הממשלה. ''אין פתרון אחר''.

חזקי ברוך , כ"ב באלול תשע"ט

נתניהו
נתניהו
צילום: איתן אלחדז/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (ראשון) על החלטת הרשימה המשותפת להמליץ על בני גנץ כמועמדה לראשות הממשלה.

''אזרחי ישראל, זה קרה בדיוק כפי שהזהרנו. הרשימה הערבית המשותפת המליצה על בני גנץ לראשות הממשלה. עכשיו יש שתי אפשרויות: או שתקום ממשלת מיעוט שנשענת על אלה ששוללים את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ומהללים מחבלים שרוצחים את חיילינו ואת אזרחינו, או שתקום ממשלה לאומית רחבה", אמר נתניהו.

''אני יודע מה התשובה וגם אתם יודעים, ולכן אני אפעל ככל שאני יכול להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה. אין פתרון אחר", כך ראש הממשלה.

מוקדם יותר הודיע יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי מפלגתו לא תמליץ לנשיא על איש מהמועמדים לראשות הממשלה. במקביל הגיעו נציגי סיעת כחול לבן להתייעצות אצל הנשיא והמליצו על ראש הסיעה בני גנץ. אחריהם הגיעו נציגי הליכוד והמליצו על ראש הממשלה בנימין נתניהו.

מוקדם יותר הבהירו בש"ס וביהדות התורה כי יתמכו בנתניהו. "צר לי לאכזב את כולם - ש"ס תמשיך להיות בצד של נתניהו. נקודה", אמר יו"ר ש"ס אריה דרעי בהצהרה שמסר לתקשורת לאחר פגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. דרעי הוסיף: "אנחנו נעשה הכל כדי לשמור על הצביון היהודי של המדינה".

"אנחנו חתמנו על הסכם עם נתניהו, והוא ינהל את המשא ומתן על סמך הסטטוס קוו וחוק הגיוס", אמר דרעי והוסיף כי"אנחנו הולכים רק על נתניהו ומחפשים את המכנה המשותף". לדבריו, "גנץ מסרב לדבר עם נתניהו, כנראה שתומכי הטרור שנמצאים בתוך המפלגות הערביות יותר כשרים מאיתנו".