אחמד טיבי:
מאיר הר ציון הוא פסולת אנושית, ברגותי הוא סמל ומנהיג לאומי

חבר הכנסת שהמליץ על בני גנץ מקווה שיבוטל חוק קמיניץ שהחמיר את הקנסות על עבירות בנייה ויחוקק חוק יסוד שיוויון.

ערוץ 7 , כ"ג באלול תשע"ט

אחמד טיבי ואיימן עודה
אחמד טיבי ואיימן עודה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת אחמד טיבי סיפר היום (שני) על השאיפות הפוליטיות של הרשימה המשותפת, יממה לאחר שהרשימה המליצה על בני גנץ לראשות הממשלה.

בריאיון לתוכנית "לפני החדשות עם אודי סגל" בערוץ 13 אמר טיבי "אנחנו רוצים להיות שחקנים משפיעים במגרש הפוליטי, להמלצתנו יש משמעות – אנחנו רוצים לבלום את בנימין נתניהו ולהפיל אותו. עשינו זאת בבחירות - 13 מנדטים שבלמו אותו מהקמת ממשלה ימנית צרה".

לדבריו, "הפכנו ממיעוט שנרדף על ידי נתניהו – למיעוט רודף נתניהו. ההשפעה הזו יכולה להימשך. לא נשב בקואליציה, אבל אם גנץ יקים ממשלה צרה עם מרצ, העבודה והחרדים, בלי ליברמן – יש על מה לדבר, בלוק חוסם מבחוץ בסגנון שנות ה-90, עם הסכם והישגים לציבור הערבי".

טיבי פירט את רשימת הדרישות של הרשימה: "אם גנץ יהיה ראש הממשלה הבא, אני מעריך שיבוטל חוק קמיניץ, שהחמיר את הקנסות על עבירות תכנון ובנייה, ויחוקק חוק יסוד שיוויון ש-70 שנה לא היה". בנוסף, העריך טיבי שתוקם תוכנית כלכלית ושהממשלה תטפל באופן נקודתי בנושא הפשיעה בחברה הערבית.

אחמד טיבי דיבר בשבחו של המחבל מרואן ברגותי: "ברגותי הוא סמל ומנהיג לאומי שנמצא בכלא. הוא עוסק במאבק לשתי מדינות לשני עמים ובדרך לשחרור נעשים מעשים אלימים, אלימות מהפכנית זה נקרא. חלק מהמעשים שגויים. לדעתי זו טעות קשה לפגוע באזרחים".

טיבי זועם על השוואתו לאיתמר בן גביר, שתלה תמונה של הרוצח ברוך גולדשטיין בסלון ביתו: "להשוות אותי לכהניסט זה דבר חמור. אני אדם עם משנה הומנית. מעולם לא אמרתי משהו גזעני נגד יהודי. ברגותי עוסק במאבק לאומי שכולל אלימות, אני רוצה לשנות את זה לכיוון חיים משותפים, לעתיד זוהר יותר מאשר החושך הזה שאליו הכיבוש והשלטון על עם אחר לוקח אותנו".