מסע הראשל''צ הרב יצחק יוסף לערי צרפת

הרב הראשי לישראל נפגש עם רבנים ומנהיגי קהילות יהודיות בצרפת. ''האחדות בין יהודי העולם היא סוד הנצח של העם היהודי''.

חזקי ברוך , כ"ד באלול תשע"ט

הרב יצחק יוסף בעיר ליון
הרב יצחק יוסף בעיר ליון
צילום: דוברות

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, המריא למסע בזק בן 24 שעות בערי בצרפת, והשתתף בעצרת התעוררות וסליחות בעיר ליון.

הרב יוסף השתתף גם באזכרה ביום השנה לפטירתו של הרב יוסף חיים סיטרוק זצ"ל, רבה הראשי של צרפת לשעבר, וכן ביקר בתלמודי תורה, ישיבות וכוללים.

העצרת המרכזית נערכה במרכז הכינוסים אינטרקונטיננטל בעיר ליון בהשתתפות אלפי יהודים ובמעמד רבנים מכל רחבי צרפת שהגיעו במיוחד לקבל את פניו של הרב יצחק יוסף.

הראשון לציון דיבר על החשיבות של לימוד ההלכה וקביעת עתים לתורה, ואף שיבח את נשות העיר ליון שמאפשרות לבעליהן ללמוד ולהתחזק. בסיום דבריו בירך הרב יוסף את כל בני העיר ומשתתפי הכנס בברכת שנה טובה.

את תפילת שחרית ואמירת הסליחות התפלל הרב יוסף בבית הספר היהודי המרכזי "נחלת משה" יחד עם אלפי תלמידי בית הספר שהגיעו להקביל את פניו, ולאחר מכן ביקר בבית ספר אורט ובבית ספר חב"ד בעיר והשתתף בחנוכת מקוה חדש שנבנה.

לאחר מכן מסר הרב שיעור לאברכי כולל לרבנות ודיינות בעיר ובשעות הערב התקיים כנס נוסף לכלל תושבי העיר בבית הכנסת המרכזי בויל אורבן.

את ביקורו חתם הראשון לציון בכנס מיוחד שנערך בבית כנסת העתיק בליון יחד עם רבנים ומנהיגי קהילות בעיר שהפנו אל הרב שאלות המגיעות לפתחם. בדבריו התייחס הרב לנעשה בארץ ואמר להם ''בישראל אנחנו לאחר מערכת בחירות שהיתה בה הרבה שנאה כנגד היהדות ולומדי התורה ובחסדי השם המפלגות הדתיות חיזקו את כוחן ועכשיו זהו ערב ראש השנה, ראש השנה זהו הזמן לאחדות.

''אחדות בארץ ישראל בין האזרחים ומנהיגי הציבור וגם אחדות בין יהודי העולם זהו סוד הנצח של העם היהודי. כמו שאנחנו נמצאים כאן היום בבית הכנסת העתיק הזה שנחנך לפני 150 שנה כך גם בעוד מאות שנים קול התורה והתפילה ימשיך להדהד מפה''.