שר החוץ לטראמפ: תודה אדוני הנשיא

השר ישראל כ"ץ הודה לנשיא ארה"ב על דבריו בעצרת הכללית של האו"ם, "בדיוק כפי שאמר טראמפ, על כל המדינות חובה לפעול נגד איראן".

ערוץ 7 , כ"ד באלול תשע"ט

ישראל כץ
ישראל כץ
צילום: קובי ריכטר/TPS

שר החוץ ישראל כ"ץ הודה אחר הצהריים (שלישי) בציוץ בטוויטר לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ על הדברים שאמר אחר הצהריים (שלישי) בנאומו בעצרת האו"ם בנוגע לסוגייה האיראנית.

"בשם עם ישראל ובשמי אני רוצה להודות לנשיא דונלד טראמפ על נאומו בעצרת הכללית של האו"ם", צייץ שר החוץ.

לדבריו, "בדיוק כפי שאמר טראמפ, על כל המדינות חובה לפעול נגד איראן ועל העולם למנוע מאיראן לבנות נשק גרעיני. תודה אדוני הנשיא".

בנאומו בעצרת האו"ם הבהיר טראמפ בין היתר כי הסנקציות האמריקניות נגד איראן יוחמרו אם איראן תמשיך לממן טרור או תנסה לפתח נשק גרעיני.

"אחד האיומים הגדולים הוא המשטר האיראני", אמר טראמפ. ''לא רק שהוא המממן מספר 1 בעולם של טרור, אלא גם מערער את היציבות בסוריה ובתימן, ומנסה לפתח נשק גרעיני. לא נאפשר לזה לעולם לקרות".

לדבריו, כל עוד החתרנות האיראנית תימשך - הסנקציות האמריקניות נגד המשטר לא ירדו אלא יחוזקו. ''בגלל האיום האיראני חשוב להגיע לנורמליזציה בין ישראל לבין שכנותיה", אמר הנשיא. "ארה"ב לא תהיה סבלנית לשנאה האיראנית לישראל שמטרתה להסיח את הדעת מההפרות האיראניות".

טראמפ הדגיש בנאומו: ''אזרחי איראן זכאים לממשל שיביא לסיום השחיתות, לא כזה שיגנוב את כספם כדי למממן טבח ומוות בעולם. הגיע הזמן שמנהיגי האיראן יפסיקו לאיים על מדינות אחרות, ויתמקדו בבניית מדינתם".