גנץ: מברך את טראמפ על קריאתו לעולם

יו"ר כחול לבן משבח את נאום טראמפ באו"ם, "איראן היא קודם כל סכנה בינלאומית לשלום העולם וגורם עוין ליציבות האזורית".

ערוץ 7 , כ"ד באלול תשע"ט

בני גנץ
בני גנץ
צילום: יוני קמפינסקי

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, בירך את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעקבות הנאום התקיף אותו נשא אחר הצהריים (שלישי) בעצרת האו"ם בניו יורק.

"אני מברך את הנשיא טראמפ על קריאתו לפתיחת חזית בינלאומית נגד האיום הגרעיני האיראני. איראן היא קודם כל סכנה בינלאומית לשלום העולם וגורם עוין ליציבות האזורית. על מדינות העולם כולן להטיל עליה סנקציות, ולהחריף את הסנקציות הקיימות בכדי להפעיל עליה לחץ", אמר גנץ.

גנץ הוסיף, "קריאתו של הנשיא טראמפ למדינות האזור לנרמל את היחסים עם ישראל היא חשובה ביותר, כחלק מראייה עתידית של הצורך לחתור להסדרים בין ישראל למדינות האזור".

בנאומו בעצרת האו"ם הבהיר נשיא ארה"ב טראמפ בין היתר כי הסנקציות האמריקניות נגד איראן יוחמרו אם איראן תמשיך לממן טרור או תנסה לפתח נשק גרעיני.

"אחד האיומים הגדולים הוא המשטר האיראני", אמר טראמפ. ''לא רק שהוא המממן מספר 1 בעולם של טרור, אלא גם מערער את היציבות בסוריה ובתימן, ומנסה לפתח נשק גרעיני. לא נאפשר לזה לעולם לקרות".

לדבריו, כל עוד החתרנות האיראנית תימשך - הסנקציות האמריקניות נגד המשטר לא ירדו אלא יחוזקו. ''בגלל האיום האיראני חשוב להגיע לנורמליזציה בין ישראל לבין שכנותיה", אמר הנשיא. "ארה"ב לא תהיה סבלנית לשנאה האיראנית לישראל שמטרתה להסיח את הדעת מההפרות האיראניות".

טראמפ הדגיש בנאומו: ''אזרחי איראן זכאים לממשל שיביא לסיום השחיתות, לא כזה שיגנוב את כספם כדי למממן טבח ומוות בעולם. הגיע הזמן שמנהיגי האיראן יפסיקו לאיים על מדינות אחרות, ויתמקדו בבניית מדינתם".