דרעי: רוב מוחלט רוצים מדינה יהודית, לא חילונית

יו"ר ש"ס אריה דרעי בטקס הרמת כוסית של התנועה בירושלים, "התכנסנו בראש ובראשונה למטרה אחת: להודות לבורא עולם על הניצחון הגדול".

ערוץ 7 , כ"ד באלול תשע"ט

דרעי
דרעי
צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי נאם הערב (שלישי) בכנס הרמת כוסית של תנועת ש"ס בירושלים והתייחס להישג האלקטורלי של הרשימה בבחירות לכנסת.

"התכנסנו כאן בראש ובראשונה רק למטרה אחת: להודות לבורא עולם על הניצחון הגדול", פתח דרעי את נאומו וסיפר את סיפור הניצחון.

"בשנה של שתי מערכות בחירות. מול סקרים שלא העבירו אותנו את אחוז החסימה, ש"ס היתה האחרונה בעמודות הסקרים. אפילו פחות מפייגלין. היינו צריכים להסביר ולתרץ. ואז הגיעו התוצאות. עלינו במנדט ובסך הכל ב- 17,000 קולות. היתה שמחה גדולה", התייחס דרעי לתוצאות הבחירות באפריל.

"מיד התגלגלנו למערכת בחירות נוספת מול הסתה קשה, עם שחיקת החומר, עם מצוקה של ראש הממשלה. אמרתי לכולם שאם נשמר את מספר הקולות זה יהיה מבחינתי טוב. כי יהיה קשה מאד להשיג יותר בתנאים הללו בפרט כאשר שלטון נתניהו היה בסכנה. והנה חסד ה׳ 70 אלף קולות נוספים. מי היה מאמין. ב-2006 הקולות האלו הביאו 12 מנדטים", ציין דרעי, "לכן צריכים להודות לבורא עולם".

דרעי הודה לפעילים, "עשינו קמפיין יוצא מהכלל. הארגון היה מעולה. כל יום הבחירות, התכנה, הטלמרקטינג, ועוד אבל בלעדיכם הנציגים זה לא היה קורה. אני יודע כמה הייתם מסורים וכמה פעלתם באחדות ושחררתם את כל החסימות. אני אומר לכם תודה רבה. גם לנשים הצדקניות, שלקחו יוזמה והפעילו תוך כמה ימים מטה והצליחו לעורר בקרב המסורתיים את רגשי המסורת".

בהמשך ציין יו"ר ש"ס, "אמרתי בכנס בחולון, שהבחירות הללו הם משאל עם האם תהיה כאן מדינה יהודית או חילונית. ומה התוצאות? רוב יהודי עם ישראל, 55 מנדטים, אמרו באופן נחרץ כן למדינה יהודית. גם בגוש השני, תוציאו את עמיר פרץ שעשו קמפיין חברתי יהודי בלי שום מילה על דת ומדינה. גם כחול לבן שבמועד א' לא דיברו מילה בנושא דת ומדינה, רק בסוף הבחירות הללו. רוב מוחלט של התושבים היהודים במדינת ישראל רוצים מדינה יהודית ולא חילונית. זה המסר הברור של הבחירות האלה".

דרעי קרא להקמת ממשלה במהירות, "מדינת ישראל חייבת ממשלה בהקדם. אי אפשר למשוך את כל המטלות המדיניות והביטחונית. אי אפשר למשוך את זה יותר. אני לא חושש מבחירות נוספות ואני בטוח שנביא יותר. אבל זה לא טובת המדינה. המסר שלי לשני הבנימין, נתניהו וגנץ, אני שמח שנפגשתם אצל הנשיא. אל תתייחסו לכל רעשי הרקע. לצערי אותם גורמים ממשיכים להסית ולשים כל מכשול".

"אנחנו פונים בקריאה לגנץ. הקב"ה נתן לך הזדמנות להיות בהנהגה, אל תקשיב לכל האנשים הללו שמנסים להזיז אותך מהכיוון הנכון. הם לא בטוח רוצים בטובתך. תסתכל על טובת העם ושב עם נתניהו ותסגרו ממשלה טובה לעם ישראל. הציבור המסורתי, מהם הרבה עם כיפות שקופות. הם חזרו לבית הטבעי שלהם. אנחנו מחויבים להם לתת להם את המשך המסורת ואת היהדות המתונה, להראות את היופי של היהדות. אנחנו נמשיך להיות שלוחי מרן רבנו עובדיה יוסף", חתם דרעי.