השווה את עמית סגל להיטלר - ויפצה אותו

הפובליציסט יצחק לאור יתנצל בפני הפרשן הפוליטי עמית סגל וישלם לו פיצויים לאחר שהשווה אותו בפוסט בפייסבוק לצורר היהודים הנאצי.

ערוץ 7 , כ"ה באלול תשע"ט | עודכן: 13:12

עמית סגל
עמית סגל
צילום: הלל מאיר/TPS

בית משפט השלום בהרצליה הורה לפובליציסט יצחק לאור להתנצל בפני הפרשן הפוליטי עמית סגל ולשלם לו פיצוי כספי לאחר שהשווה אותו לאדולף היטלר בפוסט שפרסם בפייסבוק.

לאור גם יפצה את סגל בסכום כספי שלא יפורסם.

בפסק הדין של השופט גלעד הס נכתב: "לאור הסכמת הצדדים, אני קובע כי לסילוק סופי ומלא של כל טענות הצדדים תפורסם ההתנצלות בנוסח האמור: 'בעמוד הזה פרסמתי מם מטופש בו עשיתי השוואה מעליבה בין העיתונאי עמית סגל לאדולף היטלר. אף שהסרתי את הפרסום ההוא מקץ 4 שעות, סגל נפגע, ואני מתנצל מכל הלב. המעשה אינו ראוי'".

סגל תבע את לאור בחודש פברואר האחרון, לאחר שזה האחרון פרסם תמונה של סגל בפייסבוק וכינה אותו "א.היטלר".

בכתב התביעה שהוגש באמצעות עו"ד ישגב נקדימון נכתב כי "פרסום הדיבה, אשר משווה את התובע לאדולף היטלר - גדול הצוררים של העם היהודי ומי שאחראי לרצח של 6 מיליון נשים, גברים וילדים יהודים בשואה - מהווה פרסום לשון הרע חמור ביותר כלפי התובע".

סגל עצמו סיפר לאחר הגשת התביעה: "הגשתי הבוקר לבית משפט השלום בהרצליה תביעת לשון הרע על סך 140,059 שקל נגד בכיר "הארץ" עד לאחרונה, יצחק לאור, שכינה אותי בפייסבוק 'א. היטלר'. ‏הגיע הזמן לשים קץ אחת ולתמיד לתופעה בזויה שהפכה לשגרה. כאן לא ישוו יותר יהודים לנאצים. ‏מי שישווה - ישלם, והרבה".

בכתב ההגנה של לאור הוא טען בין היתר כי "אין לגרור את הנתבע לדיון על מם בן 4 שעות בו הביע אמנותית וביקורתית, באופן סאטירי, את תגובתו לאמירתו הקשה של התובע. יש לדחות את התביעה ולחייב את התובע בהוצאותיה. ברור מעיון בנספחים 4 ו-5 שלא 'פגיעה עמוקה' יש כאן, אלא 'סיבוב' על גבו של הנתבע ופרסום עצמי".