מתן פלג: ההתיישבות בכל חלקי הארץ היא המפתח לניצחון על כל אויבנו

תנועת "אם תרצו" החלה את הסמינר השנתי בעוטף עזה, חוד החנית בפעילות התנועה לקראת השנה החדשה.

יהונתן גוטליב , כ"ו באלול תשע"ט

פעילי אם תרצו בסיור בסמינר בעוטף עזה
פעילי אם תרצו בסיור בסמינר בעוטף עזה
צילום: תנועת 'אם תרצו'

תנועת "אם תרצו" החלה היום (חמישי) את הסמינר האידאולוגי השנתי שלה בעוטף עזה בסימן חיזוק ופיתוח דרום הארץ וחיזוק המתיישבים בני המקום.

בסמינר משתתפים פעילי התנועה וראשי הסניפים באוניברסיטאות ובמכללות מכל הארץ. הסמינר האידאולוגי של "אם תרצו" הוא חוד החנית בפעילות התנועה לקראת השנה החדשה.

בשנים האחרונות נדד הסמינר בין חלקי הארץ השונים והיה בין השאר בבנימין, בשומרון, בגולן, בירושלים ובחברון. הפעם הוחלט לחזק את הקשר בין פעילי התנועה למפעל ההתיישבות בעוטף עזה תוך שימת דגש להרחבת מעגל המתיישבים במקום.

יום הסמינר הראשון החל בסיור בקיבוץ נתיב העשרה אשר עסק באתגרי הביטחון האזוריים, המשיך בפעילות בעיר שדרות ובפגישה עם דב טרכטמן נציג 'שדרות מדיה סנטר' אשר עוסק בהסברה של העיר, ולסיום נפגשו פעילי "אם תרצו" עם יו"ר וועד מתיישבי גוש קטיף, אוהד מרדכי, בישוב ניצן וערכו ביקור במוזיאון גוש קטיף ביישוב.

יו"ר "אם תרצו", מתן פלג: "אם תרצו הפכה בשנים האחרונות לרשת ציונית המתרחבת על בסיס קבוע ונמצאת בכל פינה בארץ. בשנים האחרונות הסמינרים של התנועה נערכו בירושלים, בבנימין, ביהודה ושומרון ובגולן וכעת התמקדנו בעוטף עזה כדי לחבר את מובילי התנועה לחלק ארץ חשוב זה. המשך ההתיישבות בכל חלקי הארץ היא המפתח לניצחון על כל אויבנו".

תום ניסני, רכז הפעילים הארצי של "אם תרצו" אמר כי הסמינר הוא יריית פתיחה לעשייה הציונית השנתית של התנועה. "מטרתו של הסמינר האידאולוגי היא לתת גב ערכי לפעילות התנועה שיאפשר למובילי 'אם תרצו' לייצר מארג חברתי בו כלל הפעילים פועלים יחד כדי לחזק את הרוח הציונית איש איש במקומו הוא. אנו נמצאים לפני שנת פעילות חדשה והסמינר מהווה אבן דרך משמעותית שתוביל לשנת פעילות אינטנסיבית במהלך השנה", אמר.

יפעת בן שושן, תושבת נתיב העשרה שהובילה את הסיור ביישוב: "תושבים רבים ואני ביניהם נמצאים פה מאידיאולוגיה טהורה. אם לא תהיה חקלאות בגבולות לא תהיה לנו סיבה להיות בגבולות. אנחנו לא פוחדים להיות פה. מצאנו פה מקום נהדר לחיות בו".