מנדלבליט השיב לנתניהו: ''בקשת סרק חסרת יסוד''

היועץ המשפטי לממשלה סירב לבקשת ראש הממשלה להעביר בשידור חי את השימוע בעניינו. "השימוע לא נועד לשכנע את הציבור".

ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ט | עודכן: 23:01

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מסרב לבקשתו להעביר בשידור חי את השימוע בענייני שצפוי להתקיים בתחילת חודש אוקטובר.

"הבקשה חסרת תקדים ונעדרת ביסוס משפטי", כתב מנדלבליט. ''שום שימוע בעניינו של אף חשוד לא התקיים מעולם באופן פומבי. מוטב היה אם במקום לעלות בקשות סרק שאתם יודעים שלא יתקבלו - הייתם מעבירים עיקרי טיעונים.

"כמעט והיינו אומרים כי הבקשה אינה מכבדת את הליך השימוע בפניו אנו עומדים, ומפחיתה מהחשיבות הרבה שהיועץ המשפטי לממשלה מייחס לו".

במכתב מטעם היועמ"ש נכתב עוד כי "תכליתו של הליך השימוע היא מתן הזדמנות לחשוד המבקש זאת להציג את טענותיו בפני רשויות אכיפת החוק, ולשכנע את הגורם המוסמך כי אין הצדקה להגיש כתב אישום בעניינו. השימוע לא נועד לשכנע את הציבור".

מלשכת נתניהו נמסר בתגובה: "החקירות לוו במאות הדלפות פליליות מהחקירות, עוינות ומוטות, במטרה לייצר סחף תקשורתי. כל זה מייצר משפט שדה לראש הממשלה שהוא בלתי נסבל בדמוקרטיה, ולכן היה ראוי לתקן את המצב על-ידי פתיחת הדלתות של השימוע לציבור הרחב, וכדי שהציבור ייחשף לכל העובדות ולא רק להדלפות המגמתיות".

מוקדם יותר היום קרא ראש הממשלה נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה לאפשר שידור חי של הליך השימוע בעניינו שייפתח בשבוע הבא.

בסרטון שפרסם נתניהו הוא אמר, "בשבוע הבא יפתח השימוע בענייני. אחרי שלוש שנים של מבול של הדלפות מגמתיות, חלקיות, הגיע הזמן שהציבור ישמע את הכל. גם את הצד שלי, בצורה שלמה ומלאה - ללא מתווכים, ללא צנזורים וללא מעוותים. לכן אני מבקש מהיועמ״ש לפתוח את השימוע לשידור חי".

"אני חושב שזה הדבר הדרוש וזה מה שעשה השופט מלצר ביחס לדיוני ועדת הבחירות, זה מה שעשה הנשיא ריבלין ביחס לדיונים עם המפלגות, אלה הדברים שנותנים ביטחון לציבור", ציין נתניהו.

"אתה יודע שהשקיפות נותנת את האמת. הרי בלאו הכי יהיו הדלפות, אנחנו רואים כבר 300 הדלפות בלי שום טיפול ובלי שום חקירה. לכן הפרקטיקה הזאת תימשך", תקף נתניהו.

"ובכן למה שהציבור יהיה ניזון מדברים חלקיים? אדרבא, הכל שיצא, לא רק שאין לי מה להסתיר - אני רוצה שהכל יישמע. זאת בקשתי, שידור חי של השימוע, כך נבטיח צדק ואמת", חתם ראש הממשלה.