שר החינוך בטכניון: אתם הקטר של מדינת ישראל

פרופ' אורי סיון מונה לנשיא הטכניון במקומו של פרופ' פרץ לביא שסיים תקופת כהונה בת עשור. השר פרץ: "ממשלת אחדות רחבה היא צו השעה".

אורלי הררי , כ"ו באלול תשע"ט

טקס חילופי הנשיאים
טקס חילופי הנשיאים
צילום: דוברות

שר החינוך הרב רפי פרץ (הבית היהודי) השתתף הערב (חמישי) בכנס חילופי נשיאים בטכניון: הפרופסור אורי סיון מהפקולטה לפיזיקה מונה לנשיא הבא של הטכניון, במקומו של הפרופסור פרץ לביא שסיים תקופת כהונה בת עשור.

''בחדר הזה יושבים אנשים שהם העתיד שלנו בתחום המו"פ, בהנדסה, במדעים מדויקים, ברפואה ואדריכלות – אתם הקטר של מדינת ישראל. דווקא בימים של חוסר וודאות פוליטית המדע הוא כיפת הברזל של החברה הישראלית", אמר הרב פרץ בנאומו.

''אתם יודעים, פוליטיקה היא לא מדע היא מדעי הפשרה. בפוליטיקה אין ספר טיסה, לפעמים אני מרגיש כמה חסר דיוק בעולם הפוליטי. בחדר הזה אני מרגיש שותפות דרך. אני מגיע מבית המדרש, מתחום מדעי הרוח, אתם מהמדעים המדויקים. חקירה, בדיקה, פרשנות, העמקה, אלו מושגים משותפים לעולמות האלו''.

לדברי פרץ, רק שילוב של רוח וחומר, מדע וערכים, יסייעו למדינת ישראל לעמוד בכל החזיתות הצפויות לה בשנים הקרובות.

''בהקשר הזה אני רוצה לומר, אנחנו נמצאים בפתחה של שנה חדשה ואחרי מערכת בחירות שהייתה מלווה בהרבה לכלוך והטלת רפש, מכל הצדדים. החברה הישראלית כבר לא יכולה. העם התעייף. העם רוצה שנבחרי הציבור יפסיקו לריב. ידברו על הטוב המשותף, על השווה והמאחד ולא על המפריד. הקיטוב והשסעים מחלחלים למטה ומשפיעים על כל החברה הישראלית, וזו איננה גזרת גורל, אפשר להפוך את זה, גם הטוב והמאחד יחלחל''.

שר החינוך קרא להקים ממשלת אחדות רחבה, ''מפה אני קורא לראש הממשלה נתניהו ולבני גנץ, ממשלת אחדות רחבה היא צו השעה. כולנו רוצים בטובתה של מדינת ישראל ואני מאמין שאפשר לשתף פעולה, שני המחנות יחד, למען עתיד טוב יותר עבור מדינת ישראל, עם ישראל, החינוך בישראל וההשכלה הגבוהה בישראל''.