התארים הכי הזויים בעולם

לא תאמינו מה אפשר ללמוד היום באוניברסיטה. מגלישת גלים לחוקי קווידיץ', לא בטוח שתצאו עם מקצוע - אבל לפחות תהנו קצת

מתנאל ראט , כ"ח באלול תשע"ט

תואר בעיצוב כובעים? מיד נרשם!
תואר בעיצוב כובעים? מיד נרשם!
צילום: iStock

בזמן האחרון תואר הפך למצרך הכרחי, כאשר בישראל לכל אדם שני ברחוב יש כבר תואר אקדמי.

ריבוי התארים הביא גם ללימודים קצת יותר ייחודיים, שגם אם לא בטוח שיש צורך בהם, הם בטוח יותר מעניינים מהתארים שהתרגלנו אליהם. רגע לפני פתיחת השנה האקדמית, ריכזנו עבורכם מקצועות שתאהבו ללמוד, גם אם לא בטוח שתצליחו למצוא איתם עבודה.

לתפוס גלים תוך כדי שיעור

לא בטוח אם הוא בלימודים או כבר בחופשת סמסטר
צילום: iStock

יש כאלה שלומדים כל היום בכיתה, ויש מי שמעדיף להישאר בים גם בלימודי התואר. באוניברסיטת פלימות' מציעים לכם ללמוד את "מדעי הגלישה והטכנולוגיה" ולהבין לעומק את עולם הגלישה. חלק מהקורסים מתקיימים בכיתה, בהם לומדים דברים כמו "תרבות הגלישה" או "פרספקטיבה פסיכולוגית וסוציולוגית של עולם הגלישה", אבל את הקורסים המעניינים באמת תוכלו לפגוש בין הגלים. מה שבטוח, גם אם לא תבינו לעומק את הסוציולוגיה של הגלשן, לפחות תדעו לגלוש כמו מקצוענים.

ארגון ימי הולדת מקצועי

יום הולדת- זה רק נראה פשוט
צילום: iStock

כל מי שהתנסה בארגון ימי הולדת יודע שמדובר בנושא לא פשוט בכלל. האוניברסיטה הציבורית של אמריקה מציעה תואר בלימודי "תכנון פגישות ומפגשים" שאחריו תוכלו לצלוח ארגון אירועים חברתיים בהליכה. בלימודים תוכלו להתנסות בארגון מפגשים באופן מעשי, ללמוד על הצגה עסקית ובאופן כללי לדבר עם הרבה אנשים. מישהו בסביבה רוצה לארגן כבר יום הולדת?

להגיע למשרד הקסמים

מכתב הקבלה הגיע!
צילום: iStock

אם גם אתם משחקים קווידיץ' מוגלגים באופן קבוע, וחולמים להשיג משרה במשרד הקסמים נראה שמצאנו לכם מקום לימודים. האוניברסיטה הלאומית של קולקטה מציעה לימוד חוקי הארי פוטר שיכניסו אתכם עמוק לתוך עולם הקוסמים. לפי תכנית הלימודים, הסטודנטים יוכלו ללמוד על שילוב חיות הפלא בחברה המודרנית ויידרשו לשלוט בחוקי הקווידיץ' ובהיסטוריה של "הנביא היומי". בינתיים, לא ידוע על אחד מבוגרי התכנית שעבר לעבוד במשרד הקסמים, אבל תמיד יש הפתעות.

לנהל את הפרחים

אתם רואים פרחים, הם רואים פרויקט גמר
צילום: iStock

אתם אולי יודעים לקטוף כמה פרחים ולעשות מהם זר, אבל זה עדיין לא אומר שאתם לא צריכים תואר בניהול פרחים. את התואר תוכלו למצוא במכללת מיירסקו שבלונדון, וניתן ללמוד בו את היסטוריית שזירת הפרחים יחד עם נושאים חיוניים נוספים כמו עיצוב, גננות ושיווק פרחים. גם אם לא תבינו כלום בקורס, לפחות תוכלו ליהנות מהריח הממכר של כל הפרחים בכיתה.

לדבר עם הבובות

העבודה הבאה שלכם?
צילום: iStock

מסתבר שלשחק עם בובות זה לא רק משחק ילדים, אלא תואר של ממש. באוניברסיטת קונטיקט תוכלו ללמוד קורסים בלא פחות מאשר אומנות הפעלת בובות יד. הלימודים משלבים לימודי תיאטרון ודרמה יחד עם לימודים מעשיים של הפעלת בובות. בניגוד לשאר הלימודים ברשימה, כאן תוכלו באמת למצוא מקצוע בתור מפעילי בובות בתיאטרון, או לנסות את מזלכם בעונה החדשה של רחוב סומסום.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!