בזמנכם החופשי

בחול המועד מחכה לכם למרגלות החומה סמוך לשער יפו בירושלים פסטיבל טועמים עולם, פסטיבל חוצה עמים ועדות שמביא מטעמים בסגנונות שונים

, ד' בתשרי תש"פ

פסטיבל טועמים עולם
פסטיבל טועמים עולם
צילום: יח"צ

תפאורות ענק ייצגו את המדינות, ובמתחמי האוכל יהיו נגנים והרכבים מוזיקליים עם מוזיקה אותנטית עממית, שחקנים בתלבושות ססגוניות, והעיקר - מסעדות שף שיגישו מנות מיוחדות. כשר!

***

בחול המועד סוכות מחכות לכם בצפון הנגב שלל פעילויות. הנה שתיים מהן, שגם מספרות מורשת וגם לא עולות הרבה: מרכז המבקרים הגדת חבל ימית במושב דקל אשר מספר את סיפור ההתיישבות בחבל ימית עד הפינוי (לקבוצות של 10 אנשים ומעלה), ואתר ראשונים רוחמה שמספר על ההתיישבות הראשונה בנגב בשנת 1912.

***

במשך חמש שנים תיעד גיא את שירותו הייחודי כלוחם פרמדיק ביחידת 669 - יחידת החילוץ הקרבי של חיל האוויר. הוא הוציא מתחת ידו ספר שבו שזורים השמח עם העצוב, מורט העצבים עם מעורר ההשראה, האישי עם הלאומי, משובת נעורים עם מסירות נפש. ספר שמתאר גם מבצעים שהיו אסורים עד כה לפרסום. מאפס למאה. גיא מ. ידיעות ספרים.

***

בתום כמה שנות נישואין מוצאת את עצמה מיכלי אבודה, מלווה ברגשות אשמה עם סוד גדול שמרחף ובת קטנה שהיא מגדלת לבד. חתונת האחות התאומה והעבודה האינטנסיבית בפגייה יובילו את הסיפור למחוזות שבהם המציאות עולה על כל דמיון. ד"ר חנה קטן פותחת צוהר בספרה 'עטופה ברחמים' אל סיפורם של המתמודדים עם אי פריון. ספריית בית אל.

***

להצעות: ofralax@gmail.com