מועלות טענות הסותרות את כתב החשדות

למעלה מעשר שעות נמשך יומו הראשון של השימוע בתיקים שנקשרו בשמו של ראש הממשלה.

ערוץ 7 , ג' בתשרי תש"פ | עודכן: 21:37

אחד מעורכי דינו של נתניהו מגיע לשימוע
אחד מעורכי דינו של נתניהו מגיע לשימוע
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

במשך יותר מעשר שעות השתתפו היום (רביעי) עשרה עורכי דין, סנגוריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בבניין משרד המשפטים בירושלים, בשימוע בתיקי נתניהו.

מול פרקליטי נתניהו ישבו כ-20 אנשי הייעוץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה, בראשם היועץ אביחי מנדלבליט, פרקליט המדינה שי ניצן, הפרקליטה המלווה ליאת בן ארי, המשנה ליועמ"ש רז ניזרי והמשנה ליועמ"ש שלמה למברגר.

דוברו של ראש הממשלה מסר הערב (רביעי) כי "פרקליטיו של ראש הממשלה, שהכינו את התשובות לשימוע ביסודיות רבה, ממשיכים להעלות גם בשעה זאת שורה ארוכה של טיעונים שנתמכים בראיות רבות, חלקן חדשות, שסותרים לחלוטין את הטענות בכתב החשדות".

השימוע ייארך במשך ארבעה ימים, כשמטרתם של הסנגורים הוא למנוע הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה או לפחות לבטל כמה מסעיפי האישום הצפויים.

היום עסק השימוע בתיק 'בזק-וואלה' (פרשת 4000) הנחשב לתיק החשדות הכבד ביותר נגד נתניהו. בראשית השבוע הבא יוקדשו יומיים לשני התיקים האחרים בהם נחשד נתניהו.

חדשות כאן 11 דווח כי פרקליטי נתניהו אמרו בשימוע שמנכ"ל משרד התקשורת לשעבר ועד המדינה שלמה פילבר פעל על דעת עצמו והפניות לשאול אלוביץ' בעניין הסיקור באתר וואלה נעשו על ידי רעיית ראש הממשלה, על ידי היועץ לשעבר ניר חפץ ואולי על ידי בנו יאיר, ולא על ידי נתניהו עצמו.

פרקליטיו של ראש הממשלה ביקשו לתת ליועץ המשפטי לממשלה השלמת שימוע בכתב והם מנסים לשכנעו לבצע השלמות חקירה - שצפויות להימשך זמן רב.

עו"ד רם כספי, יועץ חיצוני לצוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר לפני כניסתו לשימוע כי נתניהו לא מתכנן עסקת טיעון. "בהכירי את בכירי הפרקליטות, אין לי ספק שבמסגרת השימוע היועמ"ש יגבש את המלצותיו באורח מקצועי וענייני תוך התעלמות מרעשי הרקע, מההפגנות ומלחצים תקשורתיים. אני מייחס חשיבות רבה להליכי השימוע".

"נתניהו כלל לא חושב על עסקת טיעון, נושאים כמו הסדר טיעון או חנינה לא עלו אפילו בשיחות הפנימיות", סיפר עורך הדין כספי.

פרקליטו של נתניהו, עו"ד עמית חדד, סיפר ''אנחנו נציג את הראיות שכולם מכירים וגם ראיות חדשות, אנחנו בטוחים שכאשר נסיים להציג את הדברים שלנו לא יהיה מנוס מלסגור את התיק.

''אנחנו לא מדברים על עסקה", הדגיש. ''בסופו של יום שלושת התיקים הללו חייבים וצריכים להיסגר''.