סליחה רוני

העיתונאי עקיבא נוביק מתנצל בפני מועמדת ימינה רוני ססובר על כתבת השאלון שפרסם אתה, ואשר גרמה לה נזק ציבורי ותקשורתי.

עקיבא נוביק, שביעי , ד' בתשרי תש"פ | עודכן: 15:37

עקיבא נוביק
עקיבא נוביק
צילום: יחצ

אווירת חשבון הנפש של ערב יום כיפור היא הזדמנות מתאימה עבורי להתנצל בפני רוני ססובר. מועמדת 'ימינה'.

ומעשה שהיה כך היה - בכתבת 'הכר את המועמד' שעשיתי עם ססובר, באמצע אוגוסט, לקחנו את המועמדת החילונית מצפון תל אביב לסיור ביו"ש. בסוף יום הצילום, על כסאות פלסטיק במרכז המסחרי באריאל, שלפתי בוחן פתע במושגים מעולם הימין והציונות הדתית.

לא ארחיב בקשר למבחן- מי שראה ראה, ולו היתה עומדת בו לא הייתם קוראים טור זה. רק נגיד שהכישלון היה חרוץ, והשתקף גם בכתבה בתוספת אלמנטים גרפיים.

בדיעבד, זה הדבר היחיד שנזכר מהכתבה. עשר דקות של ראיון וכתבה שקדמו לו התפיידו, וססובר עשתה עסקה גרועה כשהתראיינה אלינו.

אספר כאן שהיו לי לא מעט לבטים, בניסוח השאלות ובעצם קיומן. אבל המחשבה שהכריעה, ועודני מאמין בה, היא שפוליטיקאי שמבקש את אמונו של הציבור ראוי שיציג את עקרונותיו ידיעותיו ועולמו. מי שקורא להכלת ריבונות ביו"ש, צריך להכיר את השטח, את המורכבות והחיבור שלנו אליו, ולא להבטיח צעדים דרמטיים לצרכי בחירות- כמו גם פוליטיקאי שמבטיח פינוי יישובים, והייתי מצפה ממנו לשלוט היטב בפרטי שאיפותיו.

יתרה מזאת, בנט קידם מאד ברשימה את ססובר, על פניה של שולי מועלם. רק בסוף דצמבר הסכימה מועלם לפרוש עם בנט ושקד מהבית היהודי, ושחררה בכך לקופתם סכום עתק בכספי מימון מפלגות. כשכל כך מהר היא נדחקת, נדמה לי שמעניין וחשוב לראות מי קודמה על חשבונה. פוליטיקה היא עולם ציבורי וחשוף, והגיוני להעמיד פוליטיקאי במבחן שבו יעמוד ממילא מדי יום בכנסת.

בנסיעה חזרה מהצילומים דיברנו ססובר ואני על המחיר האישי שבחיים הפוליטיים. על אבדן הפרטיות ועל הלעג האדיר שסופגים פוליטיקאי ובני ביתו מעיתונאים ושאר חמוצים בטוויטר וברחוב. לא שיערתי את הרעש שהכתבה תגרום. ססובר ספגה קיתונות של לעג ובוז, והחלה ברגל שמאל חלש את דרכה הפוליטית.

אבל עד כאן הקדמה, שאיני יודע כמה היא חשובה. כי המציאות היא שבמבחן התוצאה ססובר לא נכנסה לכנסת, ויוצא שגביתי ממנה את דמי הכניסה לחיים הפוליטיים, מראש ובריבית, כשהיא לא ממש נכנסה לבסוף לאירוע.

בדיעבד, גרמתי לרוני ססובר עוול ואני מבקש להתנצל. סליחה רוני

עקיבא נוביק הוא כתב חדשות 13 ובעל טור ב'שביעי'

לגיליון המלא לחצו כאן