לפיד: מוותר על הרוטציה

מס' 2 בכחול לבן מבהיר כי לטובת הקמת ממשלת אחדות הוא מוותר על הסכם הרוטציה בינו לבין גנץ, "הרבה יותר חשוב לי שתהיה אחדות בעם".

ערוץ 7 , ד' בתשרי תש"פ

יאיר לפיד
יאיר לפיד
Photo by Avshalom Shoshoni/Flash90

יו"ר מפלגת "יש עתיד" ומס' 2 ברשימת "כחול לבן", יאיר לפיד, הודיע בצהריים (חמישי) כי הוא מוותר על הסכם הרוטציה בראשות הממשלה בינו לבין בני גנץ.

על ההחלטה הודיע לפיד בפתח ישיבת סיעת כחול לבן שתתכנס בכנסת, לראשונה מאז הבחירות לכנסת ה-22.

"בשביל ממשלת אחדות אני מוותר על הרוטציה", הצהיר לפיד, "הרבה יותר חשוב לי שתהיה אחדות בעם. שלא יהיו בחירות. שהמדינה הזו תתחיל תהליך של ריפוי. של איחוי פצעים. של שינוי סדרי עדיפויות".

לדבריו, "בנאדם אחד עם שלושה כתבי אישום עומד בינינו לבין ממשלת אחדות לאומית. המדינה הזו צריכה ממשלת אחדות בראשות כחול לבן, עם הליכוד, עם ליברמן, עם העבודה. אנחנו לא נשב תחת ראש ממשלה עם כתב חשדות או כתב אישום".

"לאזרחי מדינת ישראל מגיע יותר. מגיעה להם ממשלת אחדות יציבה, עם ראש ממשלה בלי כתבי אישום. מגיעה להם ממשלה שתעסוק בבריאות וחינוך ובטחון. לא בשוחד, מרמה והפרת אמונים", הוסיף לפיד.

ההודעה מגיעה כתגובה על המתקפות החוזרות ונשנות מצד הליכוד, לפיהן בגלל הסכם הרוטציה מכשיל לפיד את הקמתה של ממשלת אחדות.

כך למשל אמר ביום ראשון האחרון גורם בליכוד, "יאיר לפיד מטרפד ממשלת אחדות בגלל שהוא לא רוצה רוטציה בין נתניהו לגנץ, הוא רוצה רוטציה בינו לבין גנץ - ובשביל זה הוא מוכן לגרור את המדינה לבחירות".

מוקדם יותר נפגש יו"ר כחול לבן בני גנץ עם יושבי ראש העבודה-גשר, ח"כ עמיר פרץ וח"כ אורלי לוי. במסגרת הפגישה מסר גנץ לפרץ ולוי עדכון אודות המאמצים להקמת ממשלה. השלושה סיכמו להמשיך בשותפות ולעמוד בקשר.