האקרים איראנים נגד הבחירות בארה"ב

חברת מייקרוסופט הודיעה כי האקרים איראניים ניסו לשבש את קמפיין הבחירות של טראמפ לנשיאות ארה"ב בשנה הבאה.

ניסן צור , ו' בתשרי תש"פ

האקרים
האקרים
צילום: iStock

על פי הודעת מייקרוסופט קבוצת ההאקרים האיראניים תקפה יותר ממאתיים חשבונות דואר אלקטרוני, שחלקם משוייך לאנשי הקמפיין של הנשיא טראמפ שמתכוון להתמודד על הנשיאות גם בשנת 2020.

"אנו משתפים היום במידע כי לאחרונה זיהינו עילות סייבר משמעותית אשר אנו מאמינים כי מגיעה מאיראן וקשורה למשטר האיראני. חברי הקבוצה ביצעו 2700 נסיונות לחדור אל תיבות דואר אלקטרוני במהלך תקופה של 30 ימים בחודשים אוגוסט וספטמבר.

לאחר מכן היא תקפה 241 תיבות דואר. תיבות הדואר שהיוו מטרה למתקפה מזוהות עם קמפיין הנשיאות האמריקאי, בכירים בממשל האמריקאי כעת ובעבר, עיתונאים המכסים את הפוליטיקה העולמית, וגולים איראניים בולטים המתגוררים מחוץ לאיראן", נמסר בהודעת מייקרוסופט.

סוכנות "רויטרס" מסרה כי מדובר בעיקר באנשי הקמפיין של הנשיא טראמפ. אנשי מייקרוסופט אמרו כי ההאקרים האיראניים ניסו להשתלט על תיבות הדואר "בדרכים לא מתוחכמות טכנית" ולכן לא הצליחו במזימה, וכי נמסרה הודעה לאנשים שתיבת הדואר האלקטרוני שלהם היתה תחת המתקפה האיראנית והם התבקשו לחזק את האבטחה סביב הכניסה לתיבת הדואר שלהם.

בסופו של דבר נפגעו באופן ישיר כתוצאה ממתקפת ההאקרים האיראנית רק ארבעה חשבונות דואר אלקטרוני, אולם הם לא קשורים לאנשי קמפיין הנשיאות האמריקאי.

בארה"ב חוששים מפני התערבות איראנית או רוסית בבחירות לנשיאות שיתקיימו בשנה הבאה, לאחר הסערה שפרצה בעקבות הטענות למעורבות רוסית לטובת טראמפ בבחירות הקודמות לנשיאות.