שלח: נתניהו נאחז בקרנות המזבח

ח"כ עופר שלח מסביר מדוע כחול לבן מתנגדת למתווה הנשיא, "כל מה שנתניהו רוצה זה להחזיק בתואר ראש ממשלה כשהוא מגיע לבית המשפט".

ערוץ 7 , ז' בתשרי תש"פ

עופר שלח
עופר שלח
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ עופר שלח (כחול לבן) דוחה הבוקר (ראשון) את הטענות הממשיכות להישמע מכיוון הליכוד לפיהן לפיד הוא זה שממשיך למנוע את הקמת ממשלת אחדות, ומכנה אותן "ספין".

"גם הספין הזה נגמר", אמר שלח בראיון לרשת ב'. "הגרסה המלאה שלו היא שהליכוד אמרה שלפיד עושה את זה כדי לשמר את הרוטציה עם גנץ, אז יאיר כבר הודיע שהוא מוותר על הרוטציה".

בהמשך הראיון הסביר שלח מדוע סיעת כחול לבן מתעקשת שלא לקיים משא ומתן קואליציוני עם הליכוד על בסיס המתווה שהציע הנשיא ריבלין, "יחסי הטובים עם הנשיא הם מן המפורסמות, אני אפילו מרשה לעצמי להגיד שאני תרמתי במשהו לכך שהוא נשיא ואני מאוד מכבד אותו. הרעיון שישב בבית ראש הממשלה בבלפור אדם שאיננו ראש ראש הממשלה אבל הוא כן ראש הממשלה, שנושא בתואר אבל העבודה שלו היא ללכת בבוקר לבית המשפט - הרעיון הזה לא אוחז מים. אני מבין מאיפה הנשיא הביא אותו, מהמאמץ הנואש לחלץ את נתניהו שנאחז בקרנות המזבח".

שלח הבהיר מיד כי הוא איננו מאשים את הנשיא ברצון לסייע לראש הממשלה במשפט, "לא לחלץ אותו מהמשפט או משהו כזה, לחלץ את בנימין נתניהו מאחיזתו הנואשת בתואר ראש הממשלה, שגררה את ישראל כבר לשתי מערכות בחירות ואולי תגרור אותה לשלישית, כשכל מה שנתניהו רוצה זה להחזיק בתואר ראש ממשלה כשהוא מגיע לבית המשפט".

שלח הסביר כי התואר "ממלא מקום ראש ממשלה" הוא תואר בעייתי שלא יאפשר לגנץ לנהל את המדינה כיאות, "זה לא נוסע הדבר הזה".