כיצד לבחור כיסא מחשב אורתופדי?

אם אתם עובדים בעבודה משרדית ויושבים במשך מספר שעות ביום על כסא - אתם חייבים לוודא שהכיסא לא הורס לכם את הגב.

תוכן שיווקי , ז' בתשרי תש"פ

כאבי גב, כסא משרדי. אילוסטרציה
כאבי גב, כסא משרדי. אילוסטרציה
צילום: iStock

אם אתם עובדים ליד מחשב זמן רב ויושבים על כיסא רגיל או על כיסא מחשב שאינו אורתופדי – אתם עושים טעות שעלולה לעלות לכם בבריאותכם.

בין אם אתם עובדים מול המחשב במהלך יום העבודה שלכם ובין אם אתם עושים זאת בבית, חשוב שתשמרו על יציבות הגב שלכם ועל בריאותו כדי למנוע כאבי גב מטרידים ובלתי נעימים - ולשם כך אתם זקוקים לכיסא מחשב אורתופדי.

איך תדעו כיצד לבחור לעצמכם כיסא מחשב שיתאים במדויק לגב שלכם, יסייע לכך שתשבו בתנוחה נכונה ויעזור למנוע הופעת כאבי גב? אספנו עבורכם 4 טיפים טובים ויעילים במיוחד, שיעשו את הבחירה שלכם לקלה וחכמה יותר.

משענת גב מתכווננת

בבואכם לבחור כיסא מחשב אורתופדי המתאים עבורכם, עליכם לבדוק עד כמה מתכווננת משענת הגב שלו. כמעט כל כיסא משרדי כולל תמיכה מסוימת לגב התחתון, אך כיסא מחשב איכותי יכלול בדרך כלל גם מערכת תמיכה לומברית מתכווננת לתמיכה בגב התחתון, כזו שתוכלו לכוון במדויק בהתאם למבנה הגוף שלכם, וכך תוכלו לקבל תמיכה מקיפה ומלאה לגב התחתון בזמן הישיבה.

בנוסף, רצוי שלכיסא המחשב שלכם יהיו גם משענות ידיים מתכווננות, על מנת שתוכלו לקבל תמיכה נאותה גם לזרועותיכם, כך שכל כובד משקלן לא ייפול על עמוד השדרה, בזמן שאתם עובדים.

אפשרות תנועה רחבה

מומלץ להרבות בתנועה במהלך יום העבודה שלכם, ולא רק להישאר ישובים סטטיים מול המחשב. לשם כך כדאי שתוודאו כי הכיסא האורתופדי שאתם רוכשים הוא בעל טווח תנועה רחב.

חשוב לבדוק שבעת שאתם יושבים עליו אתם מסוגלים לשנות בקלות את תנוחת הישיבה שלכם וכן מומלץ לבחור בכיסא בעל מנגנון נדנוד המאפשר תנועתיות רבה יותר לגוף.

עומק וגובה הישיבה

כדי לבחור כיסא מחשב אורתופדי שמתאים לכם באמת, עליכם לוודא כי בעת הישיבה עליו ישנו רווח של כ- 5 סנטימטרים בין קצה המושב שלו לברכיים שלכם; כיסא מחשב בעל מנגנון החלקה המאפשר לכוונן את המושב יאפשר לכם להתאים את עומק המושב בצורה מדויקת.

מבחינת גובה הישיבה - כיסא מחשב מומלץ הוא כזה המאפשר לרגליים שלכם לייצור זווית של 90 מעלות ביחס לרצפה.

ריפוד מתאים

חשוב מאוד לבדוק את איכות הריפוד בכיסא שאתם רוצים לקנות, ולוודא שמשענת הגב לא נוקשה מדי אך גם לא רכה ומרופדת יתר על המידה. ריפוד עודף ורך במיוחד יכול להרגיש לכם נוח ונעים כשתשבו על הכיסא לראשונה, אבל מהר מאוד הוא גם עלול לגרום לכם לשקוע לתוכו ולאמץ תנוחת ישיבה לא נכונה שתפגע בגבכם.

כיסא מחשב אורתופדי טוב ומתאים לא אמור "לפנק" אתכם בריפוד ספוגי באופן מוגזם, אלא להיות מרופד באופן שמתאים ליציבת הגב שלכם ויתמוך בו בדיוק במידה הנכונה.

המאמר באדיבות חברת 2sit - ריהוט משרדי ללא פשרות. ששת הימים 10 בני ברק.