שקד: להנגיש את המערה בלי "דילים" פסולים

יו"ר ימינה שקד מגיבה לחשיפת ה"דיל" הנרקם עם עיריית חברון, להנגשת מערת המכפלה תמורת ביצוע צעדים שיפגעו בביטחון יהודי חברון.

ערוץ 7 , ז' בתשרי תש"פ

מערת המכפלה
מערת המכפלה
צילום: TPS

יו"ר ימינה, ח"כ איילת שקד, מגיבה לפרסום הבוקר (ראשון) בערוץ 7 אודות ההסכם הנרקם בימים אלו בין המנהל האזרחי לבין עיריית חברון במטרה לקבל את הסכמת העירייה להנגשת מערת המכפלה.

"הדיל שנחשף כאן פסול ואסור שיאושר", צייצה שקד ותקפה את ההסכם המתרקם, "את מערת המכפלה צריך להנגיש בהפקעה. בשום אופן לא בדילים עם ראש עיריית חברון הרוצח. ובטח לא על חשבון הבטחון בחברון".

נזכיר כי על פי הדיווח הבוקר, בין המנהל האזרחי לעיריית חברות מתנהלים מגעים להסכמות על פתיחת צירי תנועה הסמוכים לישוב היהודי תמורת קבלת הסכמת העירייה להנגשת המערה.

זאת למרות שמדובר בצירי תנועה שנסגרו לתנועת פלסטינים מסיבות ביטחוניות, ופתיחתם עלולה לסכן את חייהם של תושבי חברון היהודים.

במכתב ששיגר הבוקר יו"ר בצלמו, שי גליק, ליו"ר ועדת החוץ והביטחון הנכנס ח"כ גבי אכנזי, דרש גליק להתנגד לניסיונותיה של עיריית חברון לקבל "תמורה" בדמות ערעור בטחונם של תושבי חברון היהודים, עבור הסכמה להנגשת המערה.

"לאחרונה נודע לנו, שבמסגרת המאמצים של המנהל האזרחי לקבל את הסכמת הרש"פ ועיריית חברון להנגשת המערה, מתקיימים מגעים בהם דורש הצד הערבי פתיחת צירי תנועה בגזרת הישוב היהודי בחברון, צירים שנסגרו מסיבות ביטחוניות ופתיחתם תהווה סכנה ממשית לחיי תושבי חברון והמבקרים הרבים במקום", סיפר גליק במכתבו.

"אני מבהיר ומדגיש כי ארגון בצלמו מתנגד מכל וכל ובחריפות לתשלום כלשהו לעיריית חברון, שבראשה עומד מחבל רוצח מורשע, ו/או לרשות הפלסטינית ו/או לווקף בתמורה להסכמה להנגשת המערה. אין כל הצדקה לסכן חיי אדם בתמורה להסכמתם להנגשת המערה, וגם לא לתשלום כלשהו לסרבני ההנגשה כבר עשרים שנה מהצד הערבי. אזכיר שוב עמדת היועמ"ש שניתן כעת בהיבט המשפטי לבצע הפקעה (הפקעת שטח+ הפקעת סמכויות תכנון ובניה) על מקבלי ההחלטות לבצע הפקעה זו מידית ובוודאי לא להמיר את הצעד החוקי של ההפקעה בצעדים מסוכנים ו/או משפילים", הוסיף.