אחים בדם
השומרון שבר את שיא תרומות הדם

למעלה מ-1500 מנות דם נתרמו על ידי חיילים ואזרחים בתחנה ענקית להתרמת דם של מד"א, בבסיס החטיבה המרחבית שומרון.

ערוץ 7 , ז' בתשרי תש"פ | עודכן: 22:45

תורמים ומצילים חיים
תורמים ומצילים חיים
צילום: דובר צה"ל

למעלה מ-1500 מנות דם נתרמו היום (ראשון) בתחנה ענקית להתרמת דם של מד"א בבסיס החטיבה המרחבית שומרון, ביוזמת מפקד החטיבה אל"ם שגיב דהן.

מטרת היוזמה היתה לשבור את השיא הישראלי שעמד עד היום על 780 מנות דם בהתרמה אחת.

במבצע משתתפים 100 מתרימי דם משירותי הדם של מד"א, בהם מתנדבים וכן חיילים מתרימים מגדוד המילואים של יחידת שירותי הדם של מגן דוד אדום.

במסגרת המבצע פתח הבסיס את שעריו עבור חיילי החטיבה ותושבי המועצה האזורית שומרון, שמגיעים לתרום דם בין היתר גם באמצעות הסעות שהעמידה לרשותם המועצה האזורית.

היענות נרחבת
צילום: איתן שויבר/TPS

אל"ם שגיב דהן, מח"ט שומרון, אמר ״היוזמה הזאת נולדה מתוך רגע של אי נוחות. האי נוחות הזאת הזכירה לי את הכוח שלכל אחד מאיתנו יש להציל חיים - מעבר לעשייה השוטפת שלנו ביום יום. אני נרגש מאוד ומעריך את ההתרמות של מגן דוד אדום, מועצה איזורית שומרון ותושבי השומרון שרק בזכות עזרתם יכולנו לעמוד במטרה לה שמנו לעצמנו ואף לעקוף אותה״.

אלי בין, מנכ"ל מד"א: "אני מבקש להודות מקרב לב למפקד חטיבה המרחבית שומרון אל"ם שגיב דהן על היוזמה וההירתמות. קיימת חשיבות רבה מאד במבצעי התרמת מנות דם שבבסיסם הצלת חיים, בייחוד בימי החגים, בהם קיים מחסור בדם. שיתוף הפעולה עם צה"ל משלים את התמונה הערכית והמיוחדת המבטאת את היותו של צה"ל" צבא העם. אני מזמין את כל מי שמשרת ומתגורר באזור השומרון לקחת חלק במאמץ ולהגיע לתרום מנת דם".