2,200 השתתפו בכנס הכנה ליום הכיפורים: ''התורה נוגעת לכולם''

הרב אבי ברמן מספר לערוץ 7 על כנס הכנה ייחודי ליום כיפור שהתקיים בירושלים עבור ציבור דוברי האנגלית בישראל.

ניצן קידר וחזקי ברוך , ז' בתשרי תש"פ

כנס ה-OU בירושלים
כנס ה-OU בירושלים
צילום: משה ביטון

למעלה מ-2,000 גברים ונשים החליטו לעצור היום (ראשון) את שגרת חייהם ולהתכנס ליום הכנה רוחנית לקראת יום הכיפורים, המיועד לקהילה האנגלו-סכסית, בכנס "תורה ירושלים" של OU ישראל.

במרתון הלימוד שמסתיים בחצות הליל בסליחות המוניות עם הזמר שלמה כ"ץ, השתתפו מיטב הרבנים, בהם הראשון לציון הרב שלמה עמאר, רבה של מגדל העמק דוד גרוסמן, הרב אשר וויס, רב המרכז האקדמי לב הרב יוסף צבי רימון, הרב מאיר גולדוויכט - מראשי הישיבה יוניברסטי, הרבנית רחלי פרנקל, ראש מוסדות אור תורה סטון הרב כתריאל (קנת') ברנדר ועוד רבים נוספים.

מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן מספר לערוץ 7 שהופתע מהביקוש להגיע לכנס שהתקיים בשיתוף עיריית ירושלים. "מדובר באירוע לדוברי אנגלית שכולו הכנה ליום הכיפורים. מכיוון שהבניין שלנו מוגבל בגודלו, החלטנו להביא ליום אחד אלפים למלון רמדה בירושלים למרתון של הרצאות ושיעורי תורה.

''חשבנו שיהיו 500 או אלף בני אדם, הגיעו בסופו של דבר יותר מ-2,200 איש. החדרים מלאים עד אפס מקום. אנשים רואים את זה בשידור חי בכל העולם והתגובות מדהימות".

לדבריו, לא מדובר בציבור מבוגר דווקא או באנשים שאינם עובדים. "נמצאים פה אנשים מכל הגילאים, גברים ונשים, כולם באים יחד כדי ללמוד יחד. התורה נוגעת לכולם. אנשים פשוט באים ונהנים כי נמצאים כאן 36 מהדוברים הטובים ביותר באנגלית שקיימים כיום בעולם התורני. כל מרצה יוצא ובא אלי עם חיוך ומבקש שארשום אותו לשנה הבאה".

"במהלך האירוע עושים סיום של 'סמיכת חבר'. מדובר בתוכנית שנפתחה לפני 3 שנים ופועלת ב-50 מקומות בעולם אליהם מועבר שידור ישיר של שיעור ל'בעלי בתים' שנמסר בירושלים. אנשים באים ומתחברים לתורה וזה דבר נפלא", מוסיף הרב ברמן.