סמוטריץ': אין הצדקה לשתי מפלגות. נתמזג עם הבית היהודי

יו״ר האיחוד הלאומי אמר לפעילי המפלגה באירוע הרמת כוסית: ״המצב הנוכחי לא יכול להמשך. אפנה לרב פרץ כדי שניכנס להליך מיזוג מיידי״.

חזקי ברוך , ז' בתשרי תש"פ

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: האיחוד הלאומי

חברי מרכז ''האיחוד הלאומי'' התכנסו הערב (ראשון) בירושלים, לאירוע הרמת כוסית ודיון על תוצאות הבחירות.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' קרא באירוע לאיחוד מלא של המפלגה עם מפלגת הבית היהודי, כבר בתקופה הקרובה.

״הציונות הדתית היא רבגונית, תוססת, צבעונית ויש בה גוונים שונים. זה תוצר מובנה של העובדה שהיא תנועה אידאולוגית. תמיד בתנועות אידאולוגיות יש שפיצים והמערכת הפוליטית הדתית היא תשקיף של הציונות הדתית", אמר סמוטריץ'.

''נכון שיש דעות שונות אבל לקרוא לזה פילוגים זאת טעות. הרב גוניות היא טבעית לחלוטין על רקע התנועה הנהדרת הזאת. צריך לדעת להרגיע את הפלגנים מצד אחד שמתעקשים להדגיש את המפריד. ומצד שני צריך להרגיע את אלו שדורשים אחידות מלאה''.

סמוטריץ' הדגיש: ''אין ספק שהמצב הנוכחי לא יכול להימשך. צריך להיות קשובים להלך הרוח של הציבור. אני לא רואה הצדקה לקיומם של שתי מפלגות. צריך ללכת למהלך של מיזוג מיידי בינינו לבין הבית היהודי. אני אפנה לרב רפי פרץ ממש בימים הקרובים ואבקש ממנו להיכנס לתהליך מיידי''.

לדבריו, ישנם לא מעט 'מוקשים' שהצדדים יצטרכו להתגבר עליהם. ''אסור בשום פנים ואופן לתת למוקשים הללו לעצור אותנו. צריך לשבת עוד יום ועוד יום ועוד יום ולפתור אותם. כל עוד יהיו שתי מפלגות תמיד בסוף נגיע למאבקי הכח בים המלח. אני קורא לרב רפי - בואו נכנס למהלך כאן ועכשיו. זאת בשורה שהציבור מחכה לה כבר עכשיו״.

ח''כ אופיר סופר אמר באירוע כי ״יש לדרך של הציונות הדתית הרבה מה לומר על שלל הנושאים הנוגעים ליום ליום ואין לנו פריוולגיות לוותר על אף נושא. צריך לדעת לנהל סדר יום נכון ולדעת איך להביא כמה שיותר קהלים״.

מנכ״ל האיחוד הלאומי יהודה ולד: ״הגיע הזמן לחזור למפלגה ציונית דתית אחת שלא מתביישת בערכיה ושלא מורידה אף דגל, לא את התורה, לא את העם ולא את הארץ, ועם זאת יכולה להכיל גוונים שונים של הציונות הדתית תחתיה, זהו צו השעה וזה בידינו״.