שברה את המנחוס: בית"ר הביסה בנתניה

שבוע אחרי שהובסה בידיי מכבי תל אביב, בית"ר ירושלים חזרה לנצח בליגת העל כשהביסה את מכבי נתניה בחוץ אחרי 7 שנים עם 3:0

נרי וייס , ז' בתשרי תש"פ

שחקני בית"ר חוגגים הערב
שחקני בית"ר חוגגים הערב
צילום: האתר הרשמי של בית"ר י-ם

תמו 7 השנים הרעות? 7 שנים עברו מאז ניצחה בית"ר ירושלים את מכבי נתניה בחוץ. 7 שנים ארוכות שהגיעו הערב (ראשון) לסיומן עם תבוסה שהנחילו הירושלמים למארחים מהשרון בתוצאה 3:0.

בכלל, כל עשרת המפגשים האחרונים בין שתי הקבוצות לא הניבו ניצחונות חוץ, כשהאחרונה לעשות זאת מבין השתיים הייתה דווקא נתניה כשזו ניצחה בתוצאה 3:1 בטדי באפריל 2013.

הערב, הירושלמים הגישו את הנקמה הספורטיבית עם תבוסה צורמת וכואבת במיוחד בדמות 3:0 משערים שכולם נכבשו במחצית הראשונה, שהייתה אולי הטובה והתכליתית שלהם העונה.

השערים הללו של הירושלמים היו למעשה לראשונים שלהם העונה שהם כובשים במהלך המחצית הראשונה, והערב סוף סוף הצטרפו אלה אל כל יתר קבוצות ליגת העל שכבר עשו זאת העונה בחמשת המחזורים הראשונים.

חגיגת השערים של הירושלמים שסיפקו מחצית ראשונה מעולה בעיקר בזכות חולשת היריבה שממול, המארחת מכבי נתניה, החלה כבר בדקה ה-19 כאשר ליוואי גרסיה, שעדיין לא מצא את הרשת במדי בית"ר, בישל באומנות לגדי קינדה את שערו השלישי העונה.

גארסיה שאת שערו הראשון בליגת העל כבש לרשת מכבי נתניה בעונה שעברה כששיחק בקריית שמונה, היה למצטיין על כר הדשא במחצית הראשונה, כשלשחקני הקו האחורי של נתניה לא הייתה תשובה למהירות האדירה שלו.

בדקה ה-33 קיבלה בית"ר בעיטת עונשין מ-11 מטרים גם לאחר התערבות מערכת ה-VAR, אותה בעט שי קונסטנטין חזק ובית"ר כבר ב-2:0.

נגמר? לא אם זה תלוי בשחקני בית"ר. הפעם היה זה תורו של עלי מוחמד להיות על תקן המבשל כשזה בישל באומנות לשלומי אזולאי החלש את שערו הראשון העונה במדי בית"ר בדקה ה-41. אל ההפסקה ירדה נתניה מושפלת ומובסת.

המחצית השניה נפתחה בדומה לראשונה כשבית"ר סיכנה את שערם של המארחים שלמזלם הצליחו להימנע מספיגה נוספת.

בדקה ה-61 יציאה רעה של שוער בית"ר, איתמר ניצן הביאה להרחקתו בכרטיס אדום ישיר ובית"ר נותרה בעשרה שחקנים. גם זה לא עזר לנתניה להצליח לצמק ובית"ר הצליחה לשמור על רשת נקיה בדרך לניצחון שני בלבד העונה בליגת העל - ומאזן מושלם במשחקי החוץ ובכלל באצטדיון בנתניה, מקום בו זכתה בתואר גביע הטוטו רק לפני 10 ימים. טוב לה בחוץ.

בית"ר מטפסת אל המקום התשיעי בטבלת הליגה ובמרחק 7 נקודות מהמוליכה הפועל באר שבע. האם זה יסמן את חזרתה לצמרת? כנראה שלא, זאת מאחר שמכבי נתניה נראית כמו מי שהולכת לקראת עונת אימים ומשחק מולה לא מהווה מדד כלשהו נכון לעכשיו.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il