שר הדתות: מפיצי הסרטונים - שיתביישו

שר הדתות יצחק ועקנין תקף בחריפות את ארגון 'חופות' שהפיץ סרטונים נגד עריכת חופה דרך הרבנות הראשית. "חמור מסרטוני אנשטימיות"

מיכל לוי , ח' בתשרי תש"פ

השר יצחק וקנין
השר יצחק וקנין
צילום: חזקי ברוך

סערת סרטוני החופות: שר הדתות יצחק ועקנין (ש"ס) תקף הבוקר (ב') בחריפות את ארגון 'חופות' שהפיץ סרטונים נגד עריכת חופה דרך הרבנות הראשית ואמר כי הם "גרועים מסרטוני אנשטימיות בעולם", כלשונו.

"מפיצי הסרטונים צריכים להתבייש", אמר שר הדתות בראיון לרדיו 'קול חי'. "שלא יתפלאו מתופעות של אנטישמיות בעולם וביצוע מעשי פוגרום נגד יהודים. הסרטונים הללו חמורים יותר מסרטוני אנשטימיות שהופצו בעולם לאורך השנים.

אמש אף הודיע שר הדתות יצחק ועקנין כי בעקבות הסרטונים יגיש הבוקר תלונה במשטרה נגד הסתה.

הסערה התעוררה אתמול בעקבות סדרת סרטונים שפרסם ארגון 'חופות' נגד עריכת חופה דרך הרבנות הראשית לישראל. סד'רת הסרטונים עוררה ביקורת רבה בשל מסריה הקשים והיו שטענו כי מדובר בלא פחות מ"אנטישמיות".

הסרטונים ביקשו להציג אלטרנטיבה לרבנות הראשית תחת הסלוגנים 'בואו לבחור עם מי מתחתנים' ו"חתונה כהלכה, בלי השפלה".

לאור הביקורת החריפה התנצלו ראשי הארגון ואף הסירו את הסרטונים מהעמוד של הארגון. "זמן לבקש סליחה. היום פורסמו מחדש מספר סרטונים שיצרנו בחודשים האחרונים, שבאו להצביע על כשלים כאלו ואחרים במערך הנישואין בישראל. הסרטונים הופקו מתוך כאב אמיתי שאנחנו חשים על המצב הקיים בשטח ומתוך רצון לתקן, למען כלל עם ישראל. עם זאת, הסגנון היה בעייתי ולא ראוי ופגע קשות בחלק מן הציבור. על הפגיעה הזאת אנו מבקשים סליחה מעומק הלב".