החרדים לאלקין: אין הצדקה לאפליה

ראשי הסיעות החרדיות טוענים כי אין הצדקה לעיכוב אישורי הבניה בביתר עילית בשל אילוצים טכניים או מחסור כח אדם במינהל האזרחי.

מיכל לוי , ח' בתשרי תש"פ

ביתר עילית
ביתר עילית
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

לקראת כינוס מועצת התכנון העליונה (מת"ע) במינהל האזרחי ביו"ש הצפויה לאשר אלפי יח"ד חדשות ברחבי יהודה ושומרון, פנו ראשי הסיעות החרדיות לחבר הקבינט השר זאב אלקין בדרישה לכלול בישיבה מתן אישורי בניה גם בביתר עילית.

לדבריהם, אין כל מניעה או הצדקה לעיכוב האישור בשל אילוצים טכניים ויש לנצל את ההזדמנות ולהעלות את התכניות המוצעות בביתר עילית לאישור.

"לא יעלה על הדעת שהתכניות תדחנה שוב ושוב בשל השלמות מזעריות שתלויות אך ורק במחסור בכוח אדם במינהל. צריך לאשר את הבקשות ולהעלות אותן לדיון", אמרו.

עוד הוסיפו, "לא ניתן לתירוצים טכניים לטרפד את הדיור החרדי. בעבר אושרו תכניות בהתניה ואפילו במקרים בהם חסרו אישורים מהותיים, מת"ע מאשרת את התכניות בהתניה".

בסוף השבוע האחרון התריע ראש עירית ביתר עילית מאיר רובינשטיין בפני ראשי הסיעות החרדיות כי מתוך אלפי יח"ד שנמצאות על סדר יומה של מת"ע אין ולו יחידת דיור אחת, המיועדת עבור הציבור החרדי.

ראש העיר ביתר כתב בפנייתו לראשי הסיעות החרדיות כי מצוקת הדיור במגזר החרדי חריפה ובמיוחד בערים הנמצאות מחוץ לקו הירוק הצריכות לעבור מסלול ארוך של קשיים, ואף לאחר אישור תכניות בינוי יש להמתין לחלון הזדמנויות פוליטי ומדיני.

ראש העיר הדגיש בשיחות עם ראשי הסיעות כי לא יעלה על הדעת שממשלת הליכוד תנהג בשותפות החרדיות כבנים חורגים. "אפליה בוטה וחמורה נגד הציבור החרדי איננה יכולה להיחשב כשותפות אמת".