עימות בקבינט על העברת כספים לפלסטינים

השרים סמוטריץ' ואלקין תהו בישיבה מדוע חודשה העברת הכספים לפלסטינים ומה התמורה שהם נותנים לישראל בעקבות המהלך.

ערוץ 7 , ח' בתשרי תש"פ

"מחפשים לעשות קמפיין על הראש שלי". סמוטריץ'
"מחפשים לעשות קמפיין על הראש שלי". סמוטריץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במהלך ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני אתמול התרחש עימות בין השרים וראשי מערכת הביטחון בנושא חידוש העברת כספי המיסים שישראל גובה עבור הפלסטינים, כך דווח בחדשות 13.

השרים בצלאל סמוטריץ' וזאב אלקין הביעו הסתייגות מהעברת הכספים, ומנגד ראש השב"כ נדב ארגמן ושר האוצר משה כחלון, שניהל את המגעים עם הפלסטינים על סיום משבר כספי המסים תמכו במהלך.

בישיבה אמר ראש חטיבת המחקר באגף המודיעין בצה"ל תא"ל דרור שלום כי המהלך האחרון של סיום משבר המיסים מול הפלסטינים היה חשוב לשיפור המצב הכלכלי ברשות וכן למצב הביטחוני.

השר סמוטריץ' תהה מדוע הועבר הכסף לפלסטינים ומה ישראל קיבלה בתמורה. השר אלקין הוסיף כי ישראל עוד לא יישמה באופן מלא את החוק ולא קיזזה מכספי המסים שהיא גובה עבור הפלסטינים את כל הסכומים שהרשות מעבירה למחבלים ובני משפחותיהם.

נזכיר כי נכון להיום, ישראל מקזזת כ-40 מיליון שקלים בחודש שהוא הסכום המועבר למחבלים חיים ומשפחותיהם אך הוא אינו כולל סכומים נוספים שמעבירים הפלסטינים למשפחות מחבלים שמתו.

מערכת הביטחון עדכנה בנוסף את השרים כי בתקופה הקרובה עתיד משרד הביטחון להציג כיצד יקוזזו הסכומים הנוספים על פי הנדרש בחוק.

בסוף השבוע שעבר, לאחר מגעים אינטנסיביים הסכים אבו מאזן לחזור ולקבל את הכספים שישראל גובה עבור הרשות, לאחר קיזוז.