שנה לפיגוע בברקן: "חיינו אינם חיים, הכול ריק שחור"

שנה לאחר הפיגוע שבו נרצחו זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל, התכנסו המשפחות השכולות לטקס זיכרון.

ערוץ 7 , ח' בתשרי תש"פ

קים לבנגרונד- יחזקאל
קים לבנגרונד- יחזקאל
צילום: צילום מסך פייסבוק

שנה לאחר הפיגוע הקשה במפעל 'אלון' באזור התעשייה ברקן בו נרצחו זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל הי"ד, ערכו בני המשפחות טקס זיכרון ברחבת המפעל.

איריס חג'בי, אמו של זיו סיפרה על הקושי הרב גם שנה לאחר הפיגוע. "הבשורה המרה שקיבלנו גמרה לנו את החיים. לקום בבוקר ולראות את הפנים של זיו מחייך והוא לא נמצא, לראות את הילדים ואת נטלי מתמודדים בכל יום עם אתגרים חדשים. החלטנו לחיות את החיים אבל זה כבר לא חיים. זה חיים אחרים לגמרי".

"החוסר והגעגוע לא מרפה. החיים ממש קשים ואנו מנסים להמשיך בדרכו. אנחנו יודעים שהוא מסתובב פה. הוא שומר על כולנו", הוסיפה.

רפי לבנגרונד, אביה של קים דרש ממקבלי ההחלטות לפעול כדי למנוע את הפיגוע הבא. "רוצחים אותנו כי אנחנו יהודים, רוצחים אותנו בלי סיבה הגיונית. מלחמות עשינו, שלום ניסינו וגם ישובים פינינו. צריכים לחשוב מחוץ לקופסה".

"מחבל שעשה פיגוע צריך להבין שהוא לא יחיה ולמשפחתו לא יהיה בית וכסף. לא אוותר. אשתדל לעשות כל מה שאני כדי שהעוולה הזו תיפסק פעם אחת ולתמיד, וכל אחד שחושב לרצוח יהודי יחשוב שש פעמים אם זה כדאי לו", אמר לבנגרונד.

בתו, שחר, סיפרה על הגעגועים לאחותה. "בפנים הכול ריק שחור. מאז הרצח אנחנו חיים חיים שהם לא מציאות. אנשים קמים לעבודה אבל בפנים הכול ריק. קים חסרה תמיד ואין רגע שהיא לא במחשבות שלנו. קשה לחיות בידיעה שלא נראה אותה יותר. לא נשכח אותה לעולם".