מצפון תפתח הרעה: נהריה ניצחה באילת

אחרי שסיימה את העונה שעברה למרות הכל בין 4 הגדולות, הפועל אילת פתחה את העונה החדשה ברגל שמאל עם הפסד ביתי דרמטי לנהריה 63:61

נרי וייס , ח' בתשרי תש"פ

דני פרנקו. פתח ברגל ימין את הקדנציה בצפון
דני פרנקו. פתח ברגל ימין את הקדנציה בצפון
צילום: פלאש 90

עם שישה ניצחונות והפסד אחד בלבד, עירוני נהריה רשמה את המאזן השני בטיבו במשחקי ההכנה לקראת העונה החדשה, עונת 2019/20 של ליגת העל בכדורסל.

שניים מאותן ניצחונות במשחקי ההכנה לעונה שנפתחה עבורה הערב (שני) היו באולם בגין שבאילת כשאלה הושגו על המארחת אילת ועל הקבוצה הדרומית השניה בליגת העל, הפועל באר שבע, זאת במסגרת טורניר שהתקיים לזכרו של אודי סגל ז"ל.

הערב, שבה נהריה לאולם הדרומי ביותר, וגם הפעם יצאה ממנו עם הניצחון, הגם שזה הושג באופן דרמטי ביותר.

נהריה, שהפסידה לאילת בכל ארבעת משחקיהן האחרונים בליגה, כבר פיגרה ב-13 נקודות, אך רבע שלישי אדיר בו עצרו את המארחים על 6 נקודות בלבד הפך את התוצאה. אילת לא ויתרה ולמרות פער גדול שנפתח בתחילת הרבע האחרון והמכריע הצליחה לחזור למשחק, אך ירדה לבסוף מנוצחת עם 63:61 דרמטי ביותר.

נהריה, שרשמה בינואר 2018 את ניצחון השיא שלה מול אילת בתוצאה 61:88 עם 14 שלשות ב-50% קליעה מחוץ לקשת, עשתה זאת הערב עם שלשה אחת בלבד שקלעה בכל המשחק כולו, דבר שמעולם לא עשתה קבוצה בהיסטוריית הכדורסל הישראלי - לנצח עם שלשה אחת בלבד.

נהירה מנצחת לראשונה באילת במסגרת ליגת העל מזה שנתיים, כשהפעם האחרונה שעשתה זאת הייתה עם אריק אלפסי על הקווים שלה ויהונתן שולדבראנד על הפרקט, הפעם שניהם היו בצד המפסיד של אילת.

אילת שרשמה את מאזן ההכנה הרע ביותר מבין כל קבוצות הליגה פותחת את העונה עם הפסד ביתי, לא כך קיוותה פיינליסטית העונה שעברה לפתוח את זו החדשה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il